Wpis z mikrobloga

Jako że znalazłem moje prawo jazdy w chipsach, proszę was o szanowne Mirki, o wskazanie czyja wina byłaby przy poniższej sytuacji. Z jednej strony przed wjazdem na rondo są strzałki z kierunkami jazdy, a z drugiej mówi się, że po rondzie można jeździć w kółko bez końca.
#prawojazdy #januszeprawajazdy
Bromatologia - Jako że znalazłem moje prawo jazdy w chipsach, proszę was o szanowne M...

źródło: comment_AtGKRJNTL49cxcc0WLHK4hGq8u8zuKFC.jpg

Pobierz

Czyja wina?

  • 1 68.2% (2025)
  • 2 31.8% (946)

Oddanych głosów: 2971

  • 139
@doenutt: nie, nie da się podpiąć żadnej reguły prawej ręki. Wyprostuj sobie rondo na zwyczajną drogę. Zmieniasz pas z prawego na lewy to używasz reguły prawej ręki czy przepuszczasz osobę na tym pasie?
@aanndrzej: Jeśli idzie o winę to niebieski #!$%@?ł ale prawdopodobieństwo udowodnienia tego jest mniej więcej na poziomie tego, że ktoś nieprawidłowo zasygnalizował więc zasada ograniczonego zaufania zawsze na propsie.
@Bromatologia: bo jest mega nieefektywne rondo, bo co z drugiej strony w przeciwnym kierunku też mogą jechać oba pasy na wprost, ogólnie zjeżdżanie z ronda z środkowego pasa bez każdego pasa oznaczonego strzałkami i światłami jest bardzo kolizjogenny.
To są sugerowane pasy do jazdy w pokazanym kierunku w celu upłynnienia ruchu, jeżdżę po takim, na rondzie jest linia przerywana i nie ma żadnego nakazu zjazdu lub coś innego
@kubica94: Bzdura, W UK mam praktycznie same ronda i uważa się je za najbezpieczniejszy rodzaj skrzyżowań, jakby tego było mało to tutaj nie ma nakazu używania kierunkowskazów jak w PL i wszyscy jakoś dadzą radę przejechać przez nie bezkolizyjnie. Trzeba jeździć jak ludzie a nie jak zwierzęta. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@kubica94: Nie jest nieefektywne. Jeśli obserwujesz prawe lusterko i wiesz, ze zjedziesz na wprost, a na prawo zjeżdża ciężarówka, to sobie ją wyprzedzasz wewnętrznym po czym zjeżdżasz na zewnętrzny. Natomiast przy miastach przeważnie stosuje się malowanie toru ronda, że ludzie wiedzą którędy mają zjechać.
W dodatku wbrew pozorom, jazda na rondzie na wprost, to jazda w wektorze kierunku, a do zawracania powinno służyć wewnętrzne rondo.