Wpis z mikrobloga

Są akcje, których celem jest uświadomienie i zachęcenie ludzi do przekazywania narządów po śmierci (i chwała im za to), ale nie widziałem jeszcze nigdy akcji zachęcającej do przekazania swojego ciała nauce.

A więc ja zachęcam wszystkich Mireczków i Mirabelki z #malopolska: oddajcie swoje ciało uniwersytetowi, po śmierci i tak nic z nim nie zrobicie:

http://www.katedra-anatomii.cm-uj.krakow.pl/?q=donacje

Wołam jeszcze #krakow, bo więcej ludzi obserwuje.

#nauka #medycyna

Pewnie zbyt wiele osób tego nie podłapie, ale jakby jednak ktoś chciał podlinkować coś z innej uczelni, z innego województwa w innym wpisie, to można otworzyć tag: #oddajsienauce czy coś.
  • 7
@kubica94: Po maturach pogadam z rodzinką (choć już kiedyś rozmawialiśmy na takie tematy, więc to będzie bardziej poinformowanie) i odwiedzę notariusza. Niby nie planuję kopnąć w kalendarz w najbliższym czasie, ale też nie ma co odkładać takiej decyzji, bo wypadki chodzą po ludziach, a szkoda żeby takie fajne młode ciało przepadło nauce ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@kubica94: A tak BTW, to nie wiesz czy po kilkunastu czy kilkudziesięciu latach jest opcja odnowienia/zmiany oświadczenia? Chodzi mi głównie o osoby poinformowane o oświadczeniu i osoby do powiadomienia o pogrzebie, bo przecież ja mogę przeżyć, a ktoś z nich może umrzeć, w międzyczasie trafi się jakaś żona, czy coś... :D