Wpis z mikrobloga

#nba #wnba #koszykowka Wczoraj w swoim debiucie Brittney Griner zaliczyła dwa dunki w przegranym meczu z Chicago Sky i tym samym wspięła się w klasyfikacji dunków na pierwsze miejsce ex aequo z Lisą Leslie i Candace Parker, które również mają po dwa wsady w karierze w WNBA. Oczywiście nikt wcześniej nie zrobił w tej lidze dwóch dunków w jednym meczu, Parker zrobiła to dwa razy w jednym sezonie. Po jednym wsadzie mają też Michelle Snow i Sylvia Fowles

Skrót jej występu, ja wiem że emocje jak na grzybach, ale przy ośmiu wsadach w historii ligi można obejrzeć :P

Kobieca koszykówka nie będzie miała sensu dopóki nie obniżą obręczy. W siatkówce jakoś nie mieli oporu z obniżeniem siatki, przynajmniej babki mogą też atakować, a nie przebijać tylko na drugą stronę
  • 14
@Vojtazzz: czytałem tego newsa już wcześniej, zastanawiałem się dlaczego tam tak mało dunkow, ale nie wpadłem na pomysl ze tablice mogą być na tej samej wysokości co u mężczyzn. Ale mecz to mega flaki z olejem, zaryzykuje stwierdzenie ze na grzybach ciekawiej
@Vojtazzz: jak dla mnie koszykówka kobiet w ogole nie ma sensu. piłka nożna zresztą też. Siatkówkę kobiet się ogląda dobrze, ale nożna i kosz to po prostu zbyt fizyczne sporty dla kobiet i tyle.
@Vojtazzz: @kielonek: @echelon13: poza tym nie jest tak latwo po prostu sobie obniżyć obręcz. Wyobraź sobie że całe rzucie uczysz się rzucać na normalny kosz, a tu nagle ci go obniżają o 10(?) czy ileś tam cm. Pierwsze kilka sezonów to byłby festiwal cegłowania

no właśnie, skoro są nudne to ja uważam że nie mają sensu ;) wielkim fanem siatkówki nie jestem (ani męskiej, ani kobiecej), ale "złotka" się
@Mietu: Przyzwyczaiłyby się. W piłce nożnej kiedyś też dodali poprzeczki, w siatkówce nie ma netów a punktów nie zdobywa się tylko przy własnej zagrywce :)

Przynajmniej coś by się działo, wyobraź sobie nasze złotka z siatką 20 cm wyżej
@Vojtazzz: jasne, ale siatkówka z założenia jest o wiele mniej fizyczna niż koszykówka. To że byłoby parę dunków więcej nic by nie zmieniło, bo kobiety nie nadają się do tego sportu i już.
@Vojtazzz: Bez urazy miłe panie ale koszykówka żeńska to jest smutny żart. WNBA dostało w tym drafcie trzy potencjalne gwiazdy więc może coś się tam minimalnie zmieni. Liga nadal ma problemy finansowe ale gdzieś przeczytałem że średnia widzów na spotkaniach to około 7k. Spore zaskoczenie, że tyle ludzi chce oglądać poziom sam nie wiem... męskiego nieatletycznego high school? ;)
@Vojtazzz: uważam, że mecze koszykówki kobiet powinny składać się z 12 "kwart" po 20minut. Przynajmniej by dało się wybrać kilka ciekawych akcji do skrótu...bo teraz to przeważnie podczas skrótu można zasnąć;]

@Ryjuss: to z poziomem HS niewiele ma wspólnego;p