Wpis z mikrobloga

Było tanio więc kupiłem dwa noclegi w #katowice na weekend majowy, ale nie wiem za bardzo co chcę tam robić:D mam 48h w tym wspaniałym mieście. Na pewno chcę zahaczyć o Muzeum Śląskie i NOSPR. Poza tym myślałem o wyskoćzeniu na Szlak Orlich Gniazd - czy da radę to ogarnąć? Do Sosnowca nie chcę jechać. Nie mam samochodu. #podrozujzwykopem
  • 22
@aski: Do Żwyca jest wbrew pozorom dość daleko. No i dużo droższe bilety do muzeum, są porównywalne.

Wpadnij w Beskid Żywiecki ale na cały weekend kiedyś :)
@aski: Jeżeli nie uda Ci się kupić biletu do NOSPRu (co graniczy w tak krótkim terminie z cudem) to chociaż zrób spacer po strefie kultury - szczególnie wieczorem! Za dnia polecam Nikiszowiec. Wpadnij też do Teatru Śląskiego - bodaj 30min przed seansem są dostępne bilety za 15zł, czyli kultura na naprawdę dobrym poziomie za cenę kebaba ( ͡° ͜ʖ ͡°). Park Śląski też fajna sprawa, no i
@aski: jak bedzie ladna pogoda to w Chorzowie jest taras widokowy na szczycie szybu gorniczego. Na terenie kompleksu znajduje sie rownierz restauracja. Idac w strone parku kultury mozna zahaczyc o zabytkowy drewniany kosciol oraz schron dowodzenia Obszaru Warownego 'Slask'