Wpis z mikrobloga

Kolejna #ceuladeals na #allegro. #laptop o parametrach i5 2-rdzeniowy z zegarem 2,3Ghz, dysk 250GB, itp itd. Wszystko fajnie. 8GB pamieci RAM cena na licytacji dość przystępna. No ale chwileczkę, na jednym ze zdjęć widać informacje odnośnie systemu - Windows 7 Home Basic w wersji 32-bit, który co prawda widzi 8GB pamięci RAM, ale wykorzystywać będzie tylko 3, co zresztą widać w załączonym screenie. Nie mam siły do tych #januszebiznesu z #allegro
bulwaa7 - Kolejna #ceuladeals na #allegro. #laptop o parametrach i5 2-rdzeniowy z zeg...

źródło: comment_0qbSJkh8NrAdk7prpWphj98IeQLYU4Si.jpg

Pobierz
  • 9
@No25: Ok, to trochę zmienia postać rzeczy. Ale ile osób o tym wie? Nie każdy ma świadomość tego, że 32bitowy system wykorzystuje max. tylko 3 GB RAM i że można zmigrować z 32 na 64 bity za darmo
@bulwaa7: Jak ktoś patrzy na to ile laptop ma RAM, to już ty się nie martw, takie rzeczy też będzie wiedział. O tym nie wiedza tylko osoby, dla których laptop, to laptop i nie kupują takich rzeczy na allegro, tylko w sklepie stacjonarnym.
@Jewpacabraa: Ja tak kiedyś kolesiowi odnośnie telefonów z China, którymi handluje napisałem, sprzedawał wersję zwykłą z podpisem PRO (a w parametrach była to wersja standard) i po paru dniach zmienił opis, ale dziękuję nie ujrzałem ( ͡° ͜ʖ ͡°) a pewnie mu dupe uratowałem.