Wpis z mikrobloga

@EleganckiProgramista: codeacademy kiedyś też przerabiałem ale najwięcej mi dały jednak kursy z codeschool, tam ogarnłąłem sass, animacje css, svg, javascript, jquery, podstawy angulara, także mogę polecić.

Poprzerabiaj te materiały, które są tam darmowe i zobacz czy ci podpasuje. No i w trakcie przerabiania tych różnych kursów, robiłem też swoje projekty, w ramach utrwalenia w głowie, tego, czego się nauczyłem.

Np. możesz zrobić maksymalnie prostą aplikację, która pobiera dane z jakiegoś miejsca
nie chcę skupiać się na rzeczach zbędnych, żeby nie marnować czasu.


@EleganckiProgramista: to brzmi jak "chce od razu zarabiac hajsy". Kolego musisz robic rzeczy zbedne zeby byc w stanie ocenic ktore sa zbedne a ktore nie sa.
@EleganckiProgramista: html5 -> css3 -> javascript(+jquery). Do tego git, sass. Jesli chcesz sie rozwijac w kierunku programowania aplikacji -> angular/react. Sprobuj codeacademy. Jesli ci nie pasuje, sciagnij jakis psd -> zakoduj go, dodaj jakas funkcjonalnosc w JS. I tak powtorz kilka razy
@EleganckiProgramista: bardzo długo szukałem informacji na wielu stronach jak się uczyć, co potrzeba, ogólnie było to moją obsesją przez ponad pół roku, aż w końcu dostałem pracę

proponuję taką sciężkę:
codecademy, przerob sobie javascript, jquery i cos tam ogolnie o budowaniu stron było
https://www.amazon.co.uk/Web-Design-HTML-JavaScript-jQuery/dp/1118907442/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1461088398&sr=8-2&keywords=jQuery
te książki
jak chcesz isc ogolnie w webdev, pobaw sie html5, ajax, php, zbuduj jakies proste elementy zebys wiedzial jak to wygląda i działa, jak chcesz iść