Wpis z mikrobloga

@Atencyjny_Gerbil: A mogłeś podłapać temat i podpowiedzieć mu jakieś absurdalne gówno, żeby chociaż śmiesznie było. Na przyszłość by miał nauczkę a tak zerżnie kolokwium od innego pajaca i znowu potwierdzi, że cwaniactwo się opłaca. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Dutch: Jesteś imponującym przypadkiem kucyzmu (nie)stosowanego. Muszę powiedzieć, że jestem pod wrażeniem, bo myślałem, że osobniki takie jak ty wymarły gdzieś w okolicach ostatnich wyborów parlamentarnych.

Po 1, wolny rynek to wyreguluje i ceny spadną, polecam poczytać Rothbarda etc. ;)


Ekhm... czy możesz mi podać przykład systemu edukacyjnego na świecie, w którym to funkcjonuje?
Zdaje się że systemy edukacji wyższej na świecie składają się głównie z
a) amerykańskich uczelni prywatnych, na
@binch:
No piękny cherry picking, piękny.

Odniosłeś się do stwierdzenia o Rothbardzie, które było w oczywisty (a może jednak nie...) sposób sarkastyczne i do jakże ważkiej kwestii czym jest "normalne państwo". Może i coś wymyślę, zaraz po tym jak Ty mi odpowiesz na pytania dotyczące sedna problemu, a nie michałków: czy uważasz polski system szkolnictwa wyższego za zdrowy? Efektywny? Czy uważasz dostęp do studiów za utrudniony? A może przesadnie egalitarny? Czy
Nie widzę opcji, że nie dałbym komuś swojej ściągi z gównoprzedmiotu czy nie zrobił zadania na kartce która wjechała, jeżeli to ma komuś pomóc. A jeżeli i tak się tego sam nie nauczy to on będzie miał problem, nie ja.


@peszmerd: Nie widzę opcji, że nie dałabym Cyganowi/żulowi kilku złotych kiedy o nie żebrze, jeżeli to ma mu pomóc. A jeżeli i tak nie pójdzie do uczciwej pracy i wyciągnie łapy
@peszmerd: Jestem i wyobraź sobie, żenieludzkim nakładem sił udało mi się dobrnąć już niemal do końcówki - bez ściągania! Być może dlatego, że na studia poszłam z własnej woli, a nie z powodu presji społecznej, żeby mieć papier. Nie widzę nic złego w dzieleniu się notatkami, czy uwagami na temat egzaminu, sama to robię, ale są jakieś granice.
@Dutch:

cherry picking


Od kiedy mam obowiązek odnosić się do każdego zdania które wysrałeś pod tym postem? Rozumiałbym gdyby to był jakiś żart, zdania wyrwane z kontekstu ale akurat to co cytowałem całkiem nieźle oddaje ogół twoich przekonań.

Ale dobrze, skoro tego potrzebujesz to odpowiadam: uważam że polski system edukacji ma spore wady. Problem wyłudzania stypendiów socjalnych istnieje. Bezrobocie wśród absolwentów większości kierunków również jest dość wysokie. Nie uważam że dostęp