Wpis z mikrobloga

#motocykle
Czy używa ktoś szyby fotochromowej Shoei CWR-1 Transitions? Jestem ciekaw jak bardzo jest to opłacalne(po jakim czasie zjawisko zaniknie). Mam dylemat fotochrom vs. zawsze ciemna, a wtedy żonglowanie na zmianę z bezbarwną ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • 10
@Stitch: Tez mam lustro co sie w nim da w nocy smigac, ale jednak jest mniej komfortowo niz w calkiem przezroczystej. Jednak lustro jest lekko przyciemnione :)
Taki fotochrom to ciekawa sprawa, sam jestem zainteresowany jak to sie sprawuje
@PMV_Norway: Mam okulary fotochromowe i muszę powiedzieć ,że są świetne . Technologia ta sama :p.
Gdy się ściemnią mają taką matową czerń z zewnątrz. Tak jak inne okulary przeciwsłoneczne się błyszczą, tak te są ciemne jak noc w mocnym świetle.
@dymex:
@kabaret10: okulary fotochromowe też mam, jednak obecnie rezygnuję z jazdy w nich. Wszystko zależy też od "jakości" lub samej technologii, mogłem zapłacić 2x więcej za lepsze(ale za różnicę mogę kupić szybę transitions ( ͡° ͜ʖ ͡°)-).
Zastanawiam się tylko ile wytrzyma szyba, może ktoś chociaż potrafi powiedzieć, czy zjawisko zanika przez ilość cykli, czy może przez same promienie UV? Najwyżej pomęczę