Wpis z mikrobloga

Mirki, pomóżcie mi co mam zrobić z laptopem, który kupiłam w #xkom . Model to Asus R510LDV z kartą graficzną Nvidia 820m. No i to właśnie z tą kartą mam ogromny problem, karta zachowuje się kompletnie bez sensu, podczas gry i benchmarków taktowanie rdzenia, pamięci oraz użycie kary skacze ciągle w górę i w dół. W csgo klatki lecą z 120 do 1, battlefield 3 z 40-70 do 1, na jakiś ułamek sekundy. Już karta zintegrowana jest lepsza, bo mam stałe 30-40 klatek przez cały czas a nie jakieś dzikie skoki. Laptop był przez @x-kom oddawany już 3 razy na gwarancje. Za 1 razem po tygodniu w serwisie nie wykryto usterki, po powrocie od razu wróciła do sklepu, tym razem z wydrukowanymi wykresami że jednak coś jest nie tak. Tym razem, wykryto usterkę, wymieniono płytę główną… i problem nadal był dokładnie ten sam. Tydzień później, jako że dostałam laptopa tuż przed świętami to tuż po nich, oddałam znów z kolejnymi wykresami. Laptop wrócił, znów wymieniono płytę główną, tylko tym razem i dysk twardy, i o dziwo…


Co mam robić w tej sytuacji Mirki i Mirabelki? Komputer ma wszystkie aktualne sterowniki, karta ma temperaturę około 65-75 max stopni więc to na pewno nie to, laptop oczywiście podpięty do prądu, wydajność ustawiona na wysoką. Wiem, że karta nie jest najsilniejsza, ale do tego co używam powinna być wystarczająca, i w sumie jest… przez jakieś 5 sekund. Później 0,5 sekundy zatrzymanie obrazu, po czym znów przez jakieś 2-15 sekund jest ok. X-kom jedyne co radzi to odsyłać do Asusa bezpośrednio, i to od nich zależy czy wymienią czy nie. Po dodzwonieniu się na infolinię x-kom, przedstawieniu sytuacji, pani po drugiej stronie stwierdziła, uwaga… Przecież jest napisane w protokole że naprawiono i wydano, gdzie tu problem?
… nie mam już siły.
Zdjęcia co dołączyłam do serwisu (tu są niestety niepodpisane, wyniki pochodzą z csgo, battlefield 3, 3dmark, valley benchmark, heaven benchmark jak dobrze pamietam)
http://imgur.com/a/hw9gU
#pomocy #pc #laptopy #gpu
paula20089 - Mirki, pomóżcie mi co mam zrobić z laptopem, który kupiłam w #xkom . Mod...

źródło: comment_6nk283MeZBfLifK0Jsp0o62JqNvTIbkA.jpg

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@paula20089: mieliśmy podobny przypadek z trochę innym modelem Asusa, ale rozwiązania nie znaleźliśmy. Jeżeli była wymieniana 2 razy płyta główna, to raczej kwestię uszkodzonych podzespołów można wyrzucić. Byśmy również radzili otrzymać zwrot pieniędzy i kupić inny model :)
  • Odpowiedz
Rety, to już któryś raz jak na wykopie widzę, że jest problem ze sprzętem kupionym w x-kom....
Dodatkowo, mój znajomy, kupił lapka lenovo w x-kom i to samo - ekran miga... jakby coś nie łączy... jakieś kable źle wpięte, system nie działa jak powinien, komp muli, wiesza się... wymienili jakieś kable, postawili system na nowo - działa póki co... pytanie jak długo.
Szlag by mnie chyba trafił, jakbym dostał sprzęt za parę tysięcy - który nie działa.
Nigdy nie kupię nic w taki sposób...
Ciągle tylko ponownie "analizują", ale najwidoczniej wniosków nie wyciągają, hajs się pewnie zgadza - a reklamacja.. myślę że to wygląda w ten sposób: "...a, jak będzie reklamacja to wtedy będziemy kombinować...".
Ile razy można naprawiać lapka @x-kom weźcie się ogarnijcie w
  • Odpowiedz
@AerandirNarsil: Nie tylko analizujemy, ale zawsze staramy się pomóc, dlatego w przytoczonych przez Ciebie przypadkach interweniowaliśmy i tak jest również tym razem. Sprzęt należący do paula20089 znajdował się wcześniej u gwaranta, w serwisie producenta, gdzie przeprowadzono czynności polegające na wymianie komponentów, które mogły się przyczyniać do opisywanej sytuacji.
W niedługim też czasie po naszym wpisie, skontaktowaliśmy się w prywatnej wiadomości z paula20089
  • Odpowiedz