Wpis z mikrobloga

#webdev

Który edytor do pisania kodu w #javascript, #angularjs, #html?

Najlepiej mi się używa WebStorma od JetBrainsa. Ale czasem potrzebuję szybko edytować mniejsze pliki i nie chcę odpalać kobyły z całym projektem. I tak męczę się w Notepad++, gdzie podpowiadanie składni działa słabo.

Słyszałem, że Sublime Text 3 jest dobry, tylko płatny. Ale podobno można przez jakiś czas go używać bez płacenia. Jak to z tym jest?

Nad drugim jaki się zastanawiam to Atom. Rzeczywiście jest dobry?

Który edytor/IDE?

  • Notepad++ 33.2% (72)
  • Sublime Text 27.6% (60)
  • Atom 17.1% (37)
  • Brackets 7.8% (17)
  • Visual Studio Code 14.3% (31)

Oddanych głosów: 217

  • 16
@mk321: Atom i Sublime mają wiele podobieństw, przynajmniej tak mi się wydaje (korzystałem z obu). Ale wybrałbym Sublime. Poza tym Brackets jest świetny, ale też wydaje się trochę ciężki (szczegolnie przy włączaniu). A najlepiej to sobie samemu sprawdzić, przetestować.
sublime nie jest płatny


@kodkreskowy: to w końcu jest płatny czy nie jest?

http://pomocnyblog.pl/porownanie-popularnych-i-darmowych-edytorow-tekstowychide-notepad-vs-sublime-text-3-vs-visual-studio-code-vs-atom-vs-brackets/

Sublime Text 3 (ST3) nie jest programem darmowym tak jak reszta programów w zestawieniu, ST3 można pobrać i go użytkować zachowując 100% funkcjonalności ale trzeba będzie zakupić jego licencję o wartości 70$, nie jest określone do kiedy użytkownik ma wykupić licencję jest tylko informacja, że ma kupić.


To coś w stylu jak WinRAR? Że da się go
@MegaZU0: na sublime też technicznie rzecz biorąc nie ma problemu żeby zrobić wszystkie te gadżety co są w atomie. Ale nie ma tak dużej społeczności no i Sublime to chyba python (a może LUA, a może i to i to) a Atom tylko JS
Najlepiej mi się używa WebStorma od JetBrainsa. Ale czasem potrzebuję szybko edytować mniejsze pliki i nie chcę odpalać kobyły z całym projektem. I tak męczę się w Notepad++, gdzie podpowiadanie składni działa słabo.


@mk321: w twoim przypadku najlepszym edytorem bedzie dolozenie ramu i SSD ( ͡º ͜ʖ͡º)