Wpis z mikrobloga

Małe #pytanie do Mirków z #elektronika

Sprawiłem sobie dość długi (7.5m) kabel #audio z końcówkami jack 3.5, żeby z kanapy móc sobie słuchać muzyki na dość starej Unitrze po drugiej stronie pokoju. Niestety jak kabel jest odłączony od komputera to te parę metrów kabla strasznie zbiera zakłócenia. Kabel niby ekranowany, ale jak widać tak średnio.

Wymyśliłem, żeby zrobić sobie coś na kształt "gniazdka" do tego kabla, żebym mógł w niego włożyć jack kiedy nie jest podłączony do komputera. Jak to zrobić? Próbowałem na chama podłączać pod uziemienie (grzejnik), ale nie likwiduje to szumów. Podłączenie pod małą MP3-kę zmniejsza szum, ale nie tak dobrze jak wejście audio komputera. Jakieś pomysły?
  • 10
@dktr: Liczyłem na jakieś cebulowe rozwiązanie - myślę nadal o zrobieniu jakiejś "wtyczki" do któej będę kabel wkładał jak będzie niepodłączony. (i nie, nie będę owijał kabla folią aluminiową :P)
@Shoshon: Źle zrozumiałem, chodzi o to że słyszysz "brum" jak masz odpięty kabel od komputera i podpięty tylko do wierzy? Jeśli tak i chcesz aby nie buczało przy odpiętym kabelku możesz dać taki regulator i wyciszać go przy odpiętym kabelku, lub zrobić sobie gniazdo jack ze zwartymi stykami sygnału do masy i takie gniazdo zakładać na kabelek jak nie słuchasz.