Wpis z mikrobloga

Robię analizę badań w Excelu.
Natknęłam się na problem, nie wiem jakiej funkcji użyć. (,)
W jednym z pytań należało zaznaczyć 1 lub 2 odpowiedzi. Teraz muszę wykazać jakie to odpowiedzi padły, gdy ktoś zaznaczył tylko 1 odpowiedź, a jakie odpowiedzi były gdy ktoś wybrał 2 odpowiedzi.
Ktoś może wie?

#excel #pytanie #pomcy
  • 15
  • Odpowiedz
@Dawtona: najpierw jakaś funkcja sprawdzająca ilość odpowiedzi (zależy od formatu danych - licz.jeżeli albo ile.niepustych mi na myśl przychodzą), potem formuła warunkowa typu jeżeli było 1 to instrukcja a jeżeli nie to jeżeli było 2 druga instrukcja a jeżeli nie to "błąd".
  • Odpowiedz
@Waspin: Mam już funkcję ile.niepustych obok każdego wiersza pokazuje czy zaznaczono jedną czy dwie odpowiedzi. Teraz trzeba zrobić ogólne zestawienie jakie były odpowiedzi i ile ich było jak ktoś zaznaczył tylko 1. Wierszy jest 72.
  • Odpowiedz
@Norskee: W sumie racja, ale zauważyłem, że zależy to od poziomu operatora. Siedzę głównie w VBA, ale od zaawansowanego excela zaczynałem, mam sentyment ;)
  • Odpowiedz
. Teraz muszę wykazać jakie to odpowiedzi padły, gdy ktoś zaznaczył tylko 1 odpowiedź, a jakie odpowiedzi były gdy ktoś wybrał 2 odpowiedzi.


@Dawtona: Trudno mi zrozumieć co to znaczy, masz na myśli, że było pytanie na które można odpowiedzieć "tak" lub "nie" i ktoś odpowiedział na raz "tak" i "nie"? o.O

Czy masz na myśli, że masz dwa osobne pytania i musisz między nimi obliczyć korelację? np. "jeśli jesteś naszym
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@fledgeling: Już znalazłam funkcje taką o =LICZ.WARUNKI(FJ4:FJ75;"<>"&"";$FS$4:$FS$75;1)
Podpisy są w kolumnie tylko ich nie pokazałam. W jednym pytaniu można było znaczyć jedna lub dwie odpowiedzi. Trzeba było wykazać jakie odpowiedzi padły w przypadku gdy było tylko jedno zaznaczenie, a jakie odpowiedzi padły kiedy zaznaczenia były dwa. Na focie jest to jedno pytanie.
  • Odpowiedz
@fledgeling: Powiedz mi lepiej od kiedy i po co ktoś używający SPSSa musi znać formuły statystyczne z excela, bo nie rozumiem. Skoro miałem okazję nauczyć się obsługi SPSSa, to nie ma sensu się uczyć tego w Excelu. Excel może i się przydaje w pracy przy SPSSie, ale tak właściwie tylko do dwóch rzeczy 1. Zakodowanie ankiet 2. szablon do szybkiego wklejania wartości w syntaxie i nic więcej, bo całą resztę w
  • Odpowiedz