Wpis z mikrobloga

Oho, wygląda na to, że Beamdog i ich Baldur's Gate: Siege of Dragonspear staje się własnie przyczyną kolejnego, internetowego #shitstorm u.

Poszło głównie o słaby scenariusz z wieloma wymuszonymi elementami SJW (social justice warriors). Sporo obrywa się Amber Scott, jeden z autorek scenariusza. Krytykowane są słabe C&C (wybory i konsekwencje), multiplayer ponoć nie działa, mody przestały pracować poprawnie, zmiany w UI nie są najlepsze, jest też sporo bugów.

Parę linków dla zainteresowanych:
1. strona na Steam z recenzjami
2. wątek na forum Beamdog o słabym scenariuszu
3. wątek na Reddicie o Amber Scott i problemie prowadzenia graczy za rączkę

#gry #crpg #rpg #baldursgate
Pobierz Lisaros - Oho, wygląda na to, że Beamdog i ich Baldur's Gate: Siege of Dragonspear st...
źródło: comment_J9tgeCW4lZooWBMOaCzZo8lYsEkjfnMt.jpg
  • 18
@Lisaros: O ile jestem wdzięczny BD za graficzne podrasowanie BG1,BG2 i IWD1. Oraz tych kilka miłych bonusów. To jednak życzę im gigantycznej wtopy przy nowym 'baldurze', to jest tak #!$%@?łe odcinanie biletów i żerowanie na marce, że mnie dosłownie krew zalewa.
Pracowali z grami, które są legendami gatunku. Mogli to kontynuować, to nie - uznali że za ciężko i w ogóle. Mogli stworzyć nowego nowego - też nie. Poszli po najmniejszej
C&C


@Lisaros: IMO to nigdy nie był jakiś szczególnie wyróżniający się element w BG.
Dragonspeara już sobie pobrałem, ale nie wiem czy będę miał ochotę go przechodzić. Po reakcji internetu powoli się przychylam do odpowiedzi "nie".

Dodatkowo zagadka! Po wpisaniu "Amber Scott" ukazują się zdjęcia dwóch różnych osób o tym imieniu. Zgadnijcie, która z nich to autorka scenariusza. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Bramka nr 1 czy też
@Wiedmolol: oj, Ty śmieszku jeden ( ͡° ͜ʖ ͡°)

IMO to nigdy nie był jakiś szczególnie wyróżniający się element w BG.


Dlatego mogli to poprawić, tym bardziej, że jest to dodatek.
@Lisaros: Zgadzam się z kurp: Człowiek nie po to odpala sobie erpega tego typu żeby widzieć w nim aż takie odwzorowanie. Czy będzie to feministka czy trans ( ͡º ͜ʖ͡º)
Nie mówiąc już o tym że jak dla mnie to odgrzewanie jedzenia. Albo niech wydadzą coś nowego albo wymyślą scenariusz na nową część a nie odgrzewają przejedzonego już kotleta. Baldur był bardzo dobry i praktycznie każdy
@Skyworld: oni mają wielkie plany, chcą stworzyć Baldura 3. Coś im chyba jednak nie wyszło.

Zamierzali także wziąć się za dwa pierwsze Fallouty. Wyobrażasz sobie Sulika w kobiecych ciuszkach? ( ͡º ͜ʖ͡º)


edycja - ocena od użytkowników na metacritic: 4.7 xD
@Lisaros: Sulik może chodzić jedynie w spodniach. Uzbrojony jedynie w młot, jakakolwiek inna decyzja to byłaby profanacja gry za którą ludzie by ich #!$%@?. Dlatego kobiece ciuszki odpadają, tak jak każde inne.
Bardziej obstawiam że dodali by krypte 151 w której siedzą same kobiety którym udało się zwalczyć patriarchat czy coś.
Mają przedsmak, ludzie chcą ich ukrzyżować za to. Jakby wydali Baldura 3 to ludzie by łamali swoje kolekcjonerskie wersje Baldura
@Lisaros: Niech giną lewaki. Wrzucili pedalstwo, bo chcieli darmową reklamę u środowisk powalonych ludzi, ale jak widać tych osób nie interesują zbytnio gry. Całą reszta wkurzyła się takim nachalnym wciskaniem lewackiej propagandy.

Poszli po najmniejszej linii oporu, niech giną.

@sejsmita: Po linii najmniejszego oporu. Też zdarzało mi się to napisać źle, ale to w sumie logiczne (opór może być najmniejszy, linia nie za bardzo, a już w zestawieniu z oporem
@Bethesda_sucks: Generalnie masz rację, ale ciężko było przewidzieć w czasach EE, że będą robić dlc do zamkniętej całości. Większość obstawiała, że BD odnowi IWD2 i może Tormenta, albo zrobią coś kompletnie nowego. Dzisiaj się cieszę, że się tego nie podjęli.

fani zrobiliby to co oni za darmo gdyby udostępniono im te same środki.


Niestety nie mieli środków.

Wg mnie to jest szkodliwe i zachęca również inne firmy do odcinania kuponów zamiast
Niestety nie mieli środków.


@sejsmita: Gwoli ścisłości, nie chodzi mi o środki pieniężne, ale gotowe materiały, które otrzymali od Bioware/Atari (już sam kod źródłowy pozwala na zrobienie wszystkiego, tego modderzy nie mieli). Dzięki temu upscale i inne modyfikacje były znacznie łatwiejsze. Do tego jeszcze im za to płacili. Modderzy natomiast mogli pracować mając jedynie do dyspozycji płytkę z BG.
@Lisaros: @Asterling: @kurp: @Skyworld: @sejsmita: Teraz dopiero spojrzałem na recenzje na GOG-u: https://www.gog.com/game/baldurs_gate_siege_of_dragonspear
Same jedynki i (słuszny) pojazd :D. Coś czuję, że następnej gry nie wrzucą na GOG-a. No i ten żebrowpis jednego z twórców, by pisać pozytywne recenzje: https://forums.beamdog.com/discussion/50341/negative-reviews-on-gog-and-steam
Żałosne.

Additional dialog braches are always good (if you bring senstive topics on the table, you must allow certain kind of debate about them). However an option
@Lisaros: Zamknęli wątek do którego podlinkowałem, a niektóre osoby zbanowali - oczywiście te, które racjonalnie krytykowały grę. Za to trolli-lizusków zostawili w spokoju, np.

I am a bigot when it comes to trolls attempted to sabotage the possibility of BG3. All such trolls are scum. I hate internet trolls. There! I said it! I want all internet trolls to burn in hell!!!!!


http://www.rpgcodex.net/forums/index.php?threads/baldurs-gate-siege-of-dragonspear-released.107891/page-41#post-4466851
Następni pomyślą dwa razy zanim zechcą im oddać jakiś produkt.


@Skyworld: Ponoć od tego, jak wypadnie BGSoD zależy czy będą się zabierać za BG3. Niech więc wypadnie jak najgorzej.

@Lisaros: najniżej jak widziałem było 3.4, odbiło do 3.7, ale obecnie stabilne 3.5. Z tego co przejrzałem fora największym impulsem do jechania po grze nie są jej wady, a apel BD do pisania pozytywnych recenzji.

@Bethesda_sucks:

Coś czuję, że następnej
@sejsmita: @Bethesda_sucks: @Lisaros: Najgorsze jest to że część ludzi jeszcze uwierzy że w rzeczywistości niechętne komentarze to trole. Ale pal tam licho niech zdychają. Zrobienie z BG farsy to jedno ale banowanie i najęcie klakierów to dla mnie totalne dno. Firma jest u mnie spalona i będę po nich cisnął na każdym kroku. Niech giną w odmętach.
Zresztą jak widzę to beamdog po tej farsie co odstawiają mogą się