Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki i Mirabelki!

Jestem na etapie poszukiwania nowego komputera do około 2300 zł, max 2500 zł. Mam już 3 upatrzone komputery (z czego dwa to różne konfiguracje Della). Obecnie też mam Della (Inspiron 17R) i jestem z niego zadowolona, bardzo dobrze mi się pisze na klawiaturze i ma wygodny touchpad. Jednak ma prawie 4 lata i stwierdziłam, że wymienię go na nowszy, lżejszy i mniejszy model.

Ogólnie używam komputera do surfowania po Internecie, tworzenia w pakiecie Office, tworzenia grafik (Inkscape, Gimp, PS, AI), z rzadka odpalę jakąś grę (The Sims, Wiedźmin). Lubię też czasami obejrzeć film!

Nie jestem specjalistą od podzespołów, ale wiem, że chcę dużo RAMu, SSD + HDD oraz dość szybki procesor. I, jak to typowa baba, kolorową obudowę (ale nie białą, srebrną ani czerwoną). Zależy mi też na ładnym odwzorowaniu kolorów, wygodnej klawiaturze, sensownym (>1,5 h) czasie pracy na baterii, braku zwiech i ogólnej wygodzie użytkowania.

Odnośnie komputerów z załączonego obrazka - zastanawiam się gdzie będzie lepsze odwzorowanie kolorów? Na matowym ekranie Lenovo czy na błyszczącym Della? Który z tych komputerów jest lepszy i prawdopodobnie dłużej posłuży?

Środkowy komputer - czy procesor 2 GHz i karta Intel HD 5500 wystarczy aby uciągnąć np. Photoshopa? Albo The Sims 2? Cena jest kusząca!

Lenovo - czy bateria 2200 mAh (znalezione na innej stronie) nie padnie szybko? Czy AMD Radeon nie jest nadmiarowy w stosunku do moich potrzeb?

Będę bardzo wdzięczna za pomoc i wskazówki! :)
Screen z parametrami
#kiciochpyta #laptopy #lenovo #czy #dell #komputery
  • 8
@AdwokatBoga: Mam często okazję używać 14" laptopa i nie jest to dla mnie szczególnie bolesne ;) A 17" jest dla mnie za duży i za ciężki.
@Pustulka: sprawdzę co to za jeden ;) @honey___badger: 23" cale to już w ogóle za dużo, zależy mi na tym, żeby dało się wygodnie siedzieć z komputerem na kolanach i ew. go wziąć gdzieś raz na parę miesięcy. Czyli tak jak piszesz, poręczne
No i czekam wciąż na odpowiedź czy procesor 2Ghz, zintegrowana karta grafika wystarczą na moje potrzeby i czy bateria 2200 mAh to bida czy nie. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Madeline92: Kupiłem ostatnio taki
http://allegro.pl/dell-e6520-1920x1080-8gb-256g-ssd-jak-nowy-i6061007321.html

Faktycznie jak nówka
Sprzedawca ma same pozytywy, wiec gwarancja pewna
Zajebista matryca fullhd
mega solidna konstrukcja z kupą żelastwa

Wady: cięzki bydlak i mało kobiecy

Gość ma też wersje z 16gb ramu. Ja wziąłemn 8gb z zamiarem ewentualnego dołożenia 8gb później, ale już widzę, że na razie nie będzie mi to potrzebne. Śmiga dobrze, a pracuje sporo w PS.