Wpis z mikrobloga

Cześć, jako że wczoraj Microsoft udostępnił możliwość debugowania aplikacji UWP na Xboxie One to postanowiłem to sprawdzić. Zgodnie z ideą uniwersalności nie musiałem modyfikować kodu czy przystosowywać go specjalnie pod konsolę. Zostaje jeszcze oczywiście kwestia interfejsu, który jak na razie dostosowałem jedynie dla Mobile, ale to w swoim czasie.
Moim celem jest dotarcie na wszystkie urządzenia wspierające uniwersalną platformę, tak więc w ciągu najbliższych miesięcy postaram się dostarczyć wam jak najlepsze 'doświadczenie' korzystania z Wykop10.

Chciałbym również zaznaczyć, że do około połowy maja nie będę mieć czasu na rozwijanie aplikacji z uwagi na maturę. Musicie mnie zrozumieć, bo nie mogę poświęcać całego swojego czasu aplikacji, gdy za rogiem testy, które zadecydują o mojej przyszłości.

Pozwolę sobie również zawołać #xboxone gdyż w wakacje będziecie mieli możliwość uruchomienia mojej aplikacji dla Wykopu. ;)
#wykop10
konradkal - Cześć, jako że wczoraj Microsoft udostępnił możliwość debugowania aplikac...

źródło: comment_dg80focYijcYDXF7Q89vcIterkelkRgR.jpg

Pobierz
  • 19
@zefj: co po co? latem ma wyjść aktualizacja dla Windowsa 10, dzięki której ujrzymy uniwersalne aplikacje także na Xboxie, teraz więc MS umożliwił deweloperom dostosowywanie swoich aplikacji pod konsolę.
@konradkal: no po co uruchamianie aplikacji na konsolach do gier? Bylem w stanie zrozumiec funkcjonalnosci z dziedziny media center, ale w tym wypadku nie potrafie wyobrazic sobie nawet jednej aplikacji, ktora chcialbym moc uruchomic na konsoli do gier, ktora kupuje by grac w gry. Na szybko odpalam sklep - facebook? Nie. Office? Nie. RAR Opener? Nie. Twitter, WolframAlpha, jakies wiadomosci? Nie. Po co?
@zejf: pozostając choćby przy mojej aplikacji, wydaje mi się ciekawą funkcją możliwość grania przy jednoczesnym przeglądaniu np. mikrobloga w snap modzie. Czy nawet gdy masz podpiętą TV pod Xboxa oglądając mecz masz z snap modzie autoodświeżający się tag #mecz ;) Ja widzę bardzo dużo możliwości dla takich aplikacji. Wyobraź sobie grasz w FUTa w FIFIE, a w snapie masz np. aplikację futhead.com. Nie mówiąc już o jakichś YouTubach, Deezerach czy player.pl.
@konradkal: mysle, ze to szukanie zastosowania na sile, zycie zweryfikuje, czy ludzie faktycznie beda z tego korzystac - ja uwazam, ze nie. Kazdy ma komputer i prawie kazdy mocny telefon, predzej wykorzystam do tych celow ktores z tych urzadzen.
@pazdzioch564: Co najwyzej jakies youtuby i netflixy, ale te sa juz standardem nawet w telewizorach, na konsolach z tego co wiem tez dostepne juz od dawien dawna. Filmy w dowolnym formacie
@konradkal: Przecież jawnie powiedzieli, że nie jest priorytetem na ten rok i ogólnie planują się skoncentrować na urządzenia od 9 calowych i większych. Powiem szczerze, że poruszam się w środowisku developerów i nikt nie przejawia choćby najmniejszego zainteresowania tą platformą.
@rdeswaq: Tak powiedzieli, ale nie wiem jak z tego wydedukowałeś, że MS "oficjalnie przyznaje się" do olania W10M. Chodziło im o to, że tak samo skupiają się na wszystkich urządzeniach z Windowsem 10 od kiedy jest to jeden wspólny system. A przecież to, że Mobile nie jest ich priorytetem nie oznacza, że go olewają...

Jakoś nie bardzo obchodzi mnie, gdzie się poruszasz i czym się interesują inni deweloperzy. Skupiam się na
@konradkal: Wg mnie wypuszczenie na rynek nowych flagowców Lumia 950 i Lumia 950 XL z systemem operacyjnym w wersji beta to jest szczyt olewania klienta. Jedno jest pewne, wiedzą jak wyciągnąć pieniądze ( ͡° ͜ʖ ͡°)