Wpis z mikrobloga

Ja #!$%@?ę co jest dzisiaj nie halo z tymi rozmiarówkami ubrań? 10 lat temu jak kupowałem na siebie cokolwiek (190cm) to powiedzmy taka L to była dla kogoś o wzroście 178-180, na mnie pasowała XL, czy XXL, a dzisiaj szukam już na którejś stronie dla siebie kurtki na wiosnę i widzę tabele rozmiarowe gdzie 4XXL jest nadal na mnie za mała w każdym wymiarze i wygląda jak kiedyś rozmiar M. Nie wiem mam teorię spiskową, a może niespiskową, że 90% tego towaru u nas to jest #!$%@? chińszczyzna i te małe karaczany mają tak zaniżone rozmiary, że dla nich #!$%@? 4XXL to co najwyżej może trafić na kogoś o wzroście 180 cm, bo to dla nich jest już gigant. To samo z obuwiem, zawsze (10 lat temu) nosiłem 43, 44 to już było za dużo, a dzisiaj co rusz obuwie 45 jak zmierzę wkładkę to okazuje się, że formalnie byłoby na mnie za małe i swoimi wymiarami odpowiada dawnemu 42. Dziwne to, zaobserwował ktoś też coś takiego?

#modameska #boldupy
  • 8
@thisismaddnes: chińska rozmiarówka, standard.
Kumpel kupił sobie ostatnio kurtkę dżapan stajl na aledrogo czy jakimśtam ubraniowym sklepiku. Jest powiedzmy... masywny wiec wziął 4XL. Na mnie była za mała (85 kg 185 cm)