Wpis z mikrobloga

http://tvn24bis.pl/z-kraju,74/ustawa-ws-obrotu-ziemia-przeglosowano-poprawki,631531.html co to #!$%@? za chory kraj...

Prawo i Sprawiedliwość chce bowiem, by nabywcą nieruchomości rolnej mógł być nie tylko rolnik indywidualny, ale również związki wyznaniowe, w tym Kościół katolicki.

rolnicy będa mieli utrudnione kupowanie ziemi, nierolnicy nie będą mogli kupić, ale kościół jak chce... ja #!$%@?...
#dobrazmiana ##!$%@? #bekazlewactwa ##!$%@? #neuropa #4konserwy #polityka
  • 26
@spere: chyba cie #!$%@? xD przed wojną na tej ziemi ktoś coś uprawiał.. uważasz że teraz jakiś klecha wysiądzie ze swojego mercedesa s klasy i pójdzie kartofle plewić? xD może im jeszcze jakieś specjalne dopłaty dajmy, bo z unii nie mogą brać... oczywiście sa pasjonaci jak u mnie w parafii, ksiądz ma ule, ogródek itd... ale żadne hektary im nie sa potrzebne do niczego... bo później z tego wychodziły przekręty i
@Arcyksienciuniu: ale nasi księża patrioci nie bardzo lubią szefa tego państwa, i herezje które głosi.

W razie schizmy i rozpadu na lokalne kościoły-sekty, który jak mniemam nastąpi w ciągu ~20 lat, lepiej mieć więcej terenu swojego.
co jest w niej prawicowego?


@siodemkaxx: hmm, może konserwatyzm społeczny i światopoglądowy? socjalizm, do tego wyjątkowo nieudolny i karykaturalny, w wydaniu tej partii nie zmienia faktu, że jest to partia prawicowa, na wielu płaszczyznach do bólu przesiąknięta zatwardziałym staniem po prawej stronie, do tego reprezentująca najbardziej zawszony, zaściankowy typ cebulackiego, wschodnioeuropejskiego, prowincjonalnego konserwatyzmu. A konserwatyzm to ideologia stricte prawicowa, tym bardziej ten wyznawany przez PiS.

Może zaczniemy patrzeć na klasyfikację partii
@siodemkaxx: Nie wiem czy zdajecie sobie sprawę jak wiele ograniczeń przyniesie ta ustawa. Praktycznie każdą sprzedaż będzie monitorowało ANR.
Mam wrażenie, że od 30 kwietnia nie-rolnik nie będzie miał praktycznie żadnej możliwości zakupu ziemi rolnej, bo najpierw w kolejce jest dzierżawca, sąsiad-rolnik, ANR, KK...

http://www.izbarolnicza.pl/index.php/prawo-menu/adwokat-radzi/449-nadchodzi-rewolucja-w-obrocie-ziemia
poczytaj sobie dlaczego powstał fundusz kościelny.

@niemaKlapka: no jak to po co, aby podkreślić mistyczną, duchową rolę instytucji religijnej stworzonej dla wyższych niematerialnych celów...

Prędzej wielbłąd wnijdzie bez ucho igielne, niż bogaty wejdzie do Królestwa Niebieskiego.

Błogosławieni jesteście wy, ubodzy, albowiem do was należy Królestwo Boże.

Biada wam, bogaczom, bo odebraliście już pociechę waszą.

Idź sprzedaj wszystko, co masz, i rozdaj ubogim, a będziesz miał skarb w niebie. Potem przyjdź i