Wpis z mikrobloga

Mircy, weźcie podpowiedzcie niedoświadczonemu w zakupach motoryzacyjnych różowemu, jakie byście kupili używane auto rodzinne tak do ~30 kafli? Mamy totalny mętlik w głowie - raz z Niebieskim jesteśmy już prawie zdecydowani na Octavię kombi, potem na Focusa kombi, teraz na tapecie jest Mondeo sedan, a doszły nas słuchy o premierze nowego Fiata Tipo, ale jesteśmy sceptyczni. Potrzebujemy auta z duuuuuużym bagażnikiem, dzieciak w drodze, obie Rodzinki daleko, więc zawsze musimy jechać z walizą i jeszcze psa mamy :P budżet max 30 kafli, fajnie gdyby nie wyglądało archaicznie, i było w miarę tanie w eksploatacji. Alfy Romeo 159 nie chcę, chociaż piękna ;) Polecicie coś?

Od razu proszę - nie chcę kupić opla :P a jeśli już to konkrety pls :)
Miłego dnia!
#motoryzacja #kiciochpyta #samochody
  • 39
@suonowodna: Nie bierz sedanów - bagażniki są spore, to fakt, ale znacznie mniej praktyczne niż kombi czy liftback. otwór załadunkowy jest mały i czasami utrudnia korzystanie z bagażnika. Plus w takich samochodach jak np. Alfa 159 może nie być opcji składania kanapy.

Największy bagażnik będziesz miała w Mondziaku lub Pasku kombi. Ewentualnie Volvo V70 lub Superb.
Jak często będziecie nim jeździć?
Jakie trasy robić?
W jakim wieku ten samochód byście chcieli? Tak maksymalnie ilu letni?
Bez tego trudno cokolwiek doradzać.
@suonowodna: avensis T25, Accord VII
audi A6 C6 - wygodnie #!$%@?, ale drogie zawieszenie
bmw E60 - również wygodne, drogi silnik jak się coś #!$%@? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
z doświadczenia powiem Wam tak - znajdźcie najpierws jakiś konkretny model i silnik jaki chcecie. Potem szukajcie egzemplarzy konkretnych. takie kupowanie 'niewiemco byle kombi' to kupicie jakiegoś paścia.
@suonowodna: W porównianiu do Octavii komfort w 159 nieporównywalny, silniki diesla 1.9 8v, 1.9 16v i 2.4 20v są godne polecenia, 159 nie ma problemów z bolączkami 156 czyli nie sypie się jej elektronika, jedyna wada jest masa co wypływa na to, że na tanich zamiennikach zawieszenia nie pojeździ za długo
pod względem cena - jakość inna liga niż Octavia
@L_u_k_as: to ma być auto w trasy - do jednych Rodziców mamy 200 km, do drugich 400 km, po ekspresówkach albo autostradzie. Rzadziej jazdy po zakupy, bo mieszkamy w centum dużego miasta i po prostu nie potrzebne nam miejskie autko do załatwienia codziennych sprawunków.
Auto maksymalnie 8-letnie.
@Kacu77: Rodzice mieli, naprawa za naprawą, koszta olbrzymie + szkoda mi nerw :)
@Jason_L_McCabe: dzięki na zwrócenie uwagi :) do tej pory
dzięki na zwrócenie uwagi :) do tej pory kierowałam się samymi danymi odnośnie pojemności, i tu wyszła moja #logikarozowychpaskow :)


@suonowodna: zwracaj uwagę nie na pojemność, a szerokość / długość czy Ci np. wózek wejdzie na płasko i na otwór załadunku czy da się wszystko łatwo włożyć.

Przy dzieciach i psie fajnie mieć skórę bo łatwiej utrzymać czystość.
@suonowodna: Tradycyjnie już, jak dla rodziny i na długie podróże, jeden z najlepszych wyborów w kwotach około 30 tyś - Citroen C5 kombi. Wygodny, wielki, pojemny i ustawny bagażnik. Za tę kwotę wyrwiecie w bardzo przyzwoitym wyposażeniu w miarę młode auto z dobrym dieslem. Tak na szybko:
http://otomoto.pl/oferta/citroen-c5-2-0hdi-163psautomatnavisliczny-ID6yiAhD.html#f35dfda547
http://otomoto.pl/oferta/citroen-c5-2-0-hdi-xxx-exlusive-xxx-xenony-navi-automatyczna-skrzynia-ID6yhbJW.html#f35dfda547

Diesle 2.0 są pancerne, a Citroen baaaardzo traci na wartości, stąd można młode auto wyrwać za cenę o 1,5 starszego innej marki.
@suonowodna: Jeśli już pomyślałbym nad jakąś Skodą Octavią będzie nowsza i lepiej wyposażona niż podobnej klasy rodowity Volkswagen ( ͡° ͜ʖ ͡°).
Toyota da Wam pewność, że auto za jakiś czas odsprzedacie z mniejszą utratą wartości niż europejczyki typu włoskie czy francuskie. Fordy mają skomplikowane zawieszenie podobnie jak Alfy :) dlatego ja osobiście je omijam.