Wpis z mikrobloga

Mireczki, szukam porady - jaki samochód polecacie na pierwszy pojazd dla kierowcy z 6 letnim stażem jazdy? Mam możliwość zakupienia Hondy Civic 1996 1.5 vtec lsi hatchback i waham się, nie wiem czy to będzie dobry wybór. Generalnie kwota, którą mógłbym wydać to około 6000 PLN. Samochód służyłby głównie do poruszania się po mieście, raz na 2-3 tyg trasa 200 km i czasem na wakacje z 1000 km.

#motoryzacja #kiciochpyta #samochody #pierwszy
  • 13
@HyperX: masz większy dwukrotnie staż prawa jazdy ode mnie a nie masz własnego auta? za 6k to kumpel kupił Subaru Legacy ze skórą, klimą, full elektryką, lpg 15l/100km i automatem... oczywiście eksploatacja swoje kosztuje, np komplet łożysk tył 200zł, ale to nie jest tragedia bo auto jest bardzo komfortowe i ekonomiczne.
A ja sam się wożę Nexią za 1500 i nie narzekam, nic do wymiany poza uszczelką pod kolektorem, ale trzeba
@Torebka_z_lidla: @HyperX: 1.6 8V to jest niezniszczalne, miałem takie coś w rodzinie - przez 10 lat eksploatacji jedyne co było wymienione to termostat + eksploatacyjne rzeczy jak filtry, olej etc... Nigdy nie stanął w drodze, ale mocy to to nie ma. A ceny części to serio są śmieszne