Wpis z mikrobloga

Po świętach spędzonych w parkowym stawie w związku z utopieniem drona opisanym w TYM wątku postanowiłem poniedziałek spędzić na rowerze.
Zabrałem ze sobą aparat. Jednak żałoba nie pozwoliła rozwinąć się mojej wenie artystycznej i spośród kilkudziesięciu cyknietych zdjęć jedynie to ma jakąś tam wartość.
Ale to już nie mnie oceniać - to pozostawiam Wam, drogie Mirki i Mirabelki. ( ͡º ͜ʖ͡º)

Zdjęcie zatytułowałem; Wiosenny Sportowy Relaks.
Zostało zrobione dziś ok. godziny 18. przy nadodrzańskim deptaku nieopodal Hali Targowej.
Niestety obecny komputer nie pozwala mi na obróbkę ok. 75MB RAW'ów i przedstawiona fotografia jest jedynie lekko liźniętym jotpegiem.

Polecam obserwować tag #wedrowiecfotografuje oraz #utopilemdrona.

StaryWedrowiec - Po świętach spędzonych w parkowym stawie w związku z utopieniem dron...

źródło: comment_KTZfjXolhGUYS9xwEbNKBmfdhpuBF1Yy.jpg

Pobierz
  • 12
@Mu_H: Brawo Ty! Masz dobre oko.
Nie nieostre, tylko poruszone. Ciemnawo się robiło, a jak widzisz sytuacja nie pozwalała na powtórzenie tego ujęcia.
Robiłem z ręki.
Jednak w "wykopowej" rozdzielczości dla większości nie jest to w ogóle zauważalne. Oczywiście prócz poruszających się deskorowerowych osób.
Paradoksalnie najbardziej ostrym elementem tej foty jest twarz dziewczyny (ta z tyłu) jadącej na dwukółkowej deskorolce. W oryginalnym rowmiarze wszystkie różnice z wiadomych względów są bardziej zauważalne.
StaryWedrowiec - @Mu_H: Brawo Ty! Masz dobre oko.
Nie nieostre, tylko poruszone. Cie...

źródło: comment_b8r9oJbKhXyoZQHlqLKODdcCNdipcj7l.jpg

Pobierz
@mlulek: Czasem trzeba trochę pogwałcić, żeby poznać możliwości lustra, które jest pierwszą pełną klatką.
Przesiadka z DX na FX to sporo różnic i chciałbym poznać D800 tak, jak znam D200.
Wolałbym być wszystkiego pewny podczas focenia komercyjnego, którego nie da się powtórzyć.
Tak więc sobie czasami pogwałcę. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@StaryWedrowiec: D800 świetny sprzęt, będziesz miał dużo frajdy! :) Co ta matryca wyprawia to ja nie wiem, ale wyciągniesz z cieni wszystko. Uzywam od 2 lat D800 i ani trochę się jakościowo nie zestarzał. Czasami uwiera tylko słabe używalne ISO w porównaniu do nowych puszek, np. d750.
@f4t4lity: Nic nikomu nie chce tłumaczyć. Poznałem pierwsza puszkę FX między innymi przez sprawdzanie pewnych granic i dzięki temu mogę klientom oddawać zdjęcia, których się nie wstydzę.
Właśnie szukuję się na kolejne.

@StaryWedrowiec: Stary no wrzucasz zdjęcie nieostrego roweru w towarzystwie niewyraźnych poruszonych postaci i tagujesz fotografia. Do tego ustawienia, które wołają o totalną pomstę do nieba i które mogłyby się czasem bronić ale tutaj się nie bronią. Chwaląc się zdjęciami w internecie warto być gotowym na krytykę. Każdy się uczy i nie ma ludzi nieomylnych ale pokora to bardzo przydatna cecha. Nic nikomu nie musisz udowadaniać ani tłumaczyć, ale jeżeli wystawiasz się
@StaryWedrowiec: Trzymaj sobie na dysku, albo we własnym tagu, a nie zaśmiecasz 7 tagów ciekawych. Gratuluje pełnej klatki ale proponuje szukać ciekawszych tematów i zacząć budować swoje poczucie estetyki (nie mówię tego po złości, ale jeżeli widzisz coś w tym zdjęciu to albo nie widziałeś wczesniej dość albo widziałeś za dużo). pozdrawiam.
Gratuluje pełnej klatki ale proponuje szukać ciekawszych tematów i zacząć budować swoje poczucie estetyki


@f4t4lity: Poczucie estetyki chyba mam w miarę poprawne. Skoro piszę, że zdjęcie ma jakąś tam wartość, bo złapałem w kadrze to, co uważam za fajne, niezależnie od technicznej strony, jakości...no więc tego ujęcia nie mogłem powtórzyć, a jak wspomniałem wcześniej katowałem sprzęt, by porównać efekty i naumieć się pełnej klatki...

Nie będę się ścierał. Zajrzyj choćby tutaj