Wpis z mikrobloga

Trochę chyba #sekretykuzniara żem #!$%@?ł, na bank #niecebuladeals no ale co zrobić. Kupiłem w #lidl ostrzałkę elektryczną do noży itp, taki dynks za 30zł z obrotowym kamieniem szlifierskim w środku. Okazało się strasznym bublem, przy mocniejszym docisnięciu silnik się zatrzymywał ( ͡° ʖ̯ ͡°) w sumie świeżo po wyjęciu z pudełka i włączeniu bez noża też widziałem, że kamień stoi zamiast się obracać po naciśnięciu guzika. także nie polecam gdyby ktoś chciał - teraz jest w sprzedaży.

Sprobowalem dwa noże naostrzyć - może i troche się naostrzyły, ale więcej walczyłem z tym, żeby docisnąc nóż tak by się ostrzył, a nie zatrzymywał maszynę - zatem ostrzałkę oddałem. 30 zł w kieszeni, a noże trochę ostrzejsze pewnie, tyle wygrać xD
  • 4
@yacolek: raczej nie ostrzejsze tylko bardziej postrzępione, krawędź zniszczona i powykrzywiana, pewnie z innym kątem niż była, na 100% są mikro uszczerbienia itp.

Dobra diamentowa ostrzałka lub kupuj noże których nie trzeba ostrzyć (victorinox z ząbkami, np. 5.0833 + większy do chleba)
@list86: akurat to byly noże ernesto z lidla, wiec nie oczekuje tu nie wiem czego :p poki kroi bez wysiłku to jest ok na moje potrzeby. A co do ostrzałek diamentowych - wlasnie w lidlu kiedys byly podobno jedne z lepszych, ale juz ich nie widzialem z rok ponad chyba, a bym wlasnie taka kupil chetnie...