Wpis z mikrobloga

Poniżej przedstawiam moją skromną biblioteczkę. Nie za dużo tego, ale może znajdziecie coś ciekawego, albo zaproponujecie co jeszcze mógłbym przeczytać w podobnych tematach/klimatach :)
(od lewej)

Trzy Palce - kiedyś trafiłem na jakimś blogu na recenzję tego komiksu, który chyba jakąś nagrodą został wyróżniony, zainteresowała mnie tematyka (wariacja na temat bohaterów disneya, którzy stali się starymi zapomnianymi aktorami + spisek stojący za popularnością wytwórni). Mój pierwszy własny kupiony komiks i od razu strzał w 10.

Słownik Slangu Angielskiego - kupiony na jakiejś mocnej wyprzedaży. Przydał się raz. Ale czasami sięgam do niego i czytam różne dziwne zwroty.

Logikomiks - trochę wiedzy filozoficznej i matematycznej podanej w formie bardzo dobrze wykonanego komiksu. Opowiada historię pewnego człowieka (chyba prawdziwego, nie pamiętam), który właśnie zajmował się tymi zagadnieniami.

Run na wodę - książka wzięta z jakiejś biblioteczki, w której ludzie oddawali książki za darmo. Miałem wtedy przed sobą 8 godzin jazdy pociągiem, myślałem, że poczytam. Ale nie przeczytałem.

Diabeł liczbowy - bardzo ciekawie przedstawione problemy matematyczne. Książkę wygrałem w jakimś konkursie jeszcze w podstawówce. Wtedy przeczytałem ją pierwszy raz, później w liceum jeszcze raz i na studiach niedawno znowu. Za każdym razem ciekawa lektura. Może trochę napisana pod dzieci, ale przyjemnie się czyta dorosłym również.

Cienie Smoków - wygrałem za jakieś zawody sportowe rok temu, jeszcze nie czytałem.

Grywalizacja - podejście do tematyki grywalizacji opisane przystępnie, zrozumiale dla każdego. Porusza problemy, ale również rozpatruje możliwości tego zjawiska.

Wyż niż - przewodnik po subkulturach. Dzięki niemu dowiedziałem się wielu ciekawych faktów o poszczególnych grupach, tego skąd się wywodzą itp.

Poker z Pitagorasem - w książce stawiane są ciekawe pytania powiązane z matematyką, np. jak wygrać na loterii, jaki kształt ma wszechświat itp.

iWoz - najlepiej wydane 6zł w moim życiu. Dzięki tej książce poznałem niesamowitą historię Steve'a Wozniaka i zrozumiałem, że nie trzeba brać świata takim jaki jest, lecz można go zmieniać, a także, że wszystko jest możliwe.

Conan i pradawni bogowie - dostałem na urodziny kiedyś, ale jakoś Conan nie bawi mnie już tak jak za czasów podstawówki. Przeczytałem pół i leży teraz nie ruszana.

Słownik informatyka - wiadomo, niezbędnik i podstawowa wiedza dla każdego programisty 15k

Jak przeżyć w fantastycznonaukowym wszechświecie - kolejna nagroda za pomoc w czymś tam, nie ruszona

Sekretna szkatuła - prezent na urodziny, przeczytałem pół i chyba odpuściłem. Chociaż książka nawet ciekawa, ale jakoś nie miałem czasu jak zacząłem ją czytać.

Kroniki Jakuba Wędrowycza - wiadomo, bimber, duchy, potwory i przygody. Przeczytałem wszystkie części, oprócz ostatniej, a mam na razie tylko tę w swojej biblioteczce.

Streszczenie Hobbita - chyba za 1zł kupiłem bo na końcu był quiz i krzyżówka z Hobbita :)

Robot w papilotach - rozważania na temat czekającej nas przyszłości, robotyki, ale także spraw bardziej odległych, już chyba nieosiągalnych za naszego życia.

Im więcej dziur, tym mniej sera - kolejna pozycja z matematycznymi zagadnieniami przedstawionymi w ciekawy sposób. Jeszcze nie czytałem, ale kupiłem bo była tania.

Już wiem jak sobie radzić - ciekawa i humorystyczna książka, która pokazuje w formie kolorowych obrazków jak postępować w codziennych sytuacjach.

Krótki kurs samoobrony intelektualnej - ciekawie przedstawione i wyjaśnione zagadnienia logiczne. Np. jak zrobić w konkretnej sytuacji aby wygrać spór. Co zrobić jeżeli przeciwnik wystosuje konkretne argumenty itp.

Facecje - wariacja historyczna na temat Facebooka. Wszystko oczywiście z dużą dawką humoru.

Zasada nieprawdopodobieństwa - ciekawe pytania dotyczące zagadnień statystycznych, np. ile razy może człowieka trafić piorun i jakie są na to szanse, czy można wygrać na loterii bez wydawania fortuny itp.

What if? A co, gdyby? - próba odpowiedzi na absurdalne pytania z fizyki. Np. czy strzelające w dół karabiny maszynowe mogły by posłużyć jako plecak odrzutowy ;)

Mam nadzieję, że coś was zaciekawi, jak coś to pytajcie, to wam opowiem więcej. Pozdrawiam wszystkich ludzi ciekawych świata i lubiących czytać książki (ʘʘ)

#ksiazki #biblioteczka
Pobierz StormtrUper - Poniżej przedstawiam moją skromną biblioteczkę. Nie za dużo tego, ale m...
źródło: comment_MIPnRDBs5TrCgfB09raBJeRJOsESYbhy.jpg