Wpis z mikrobloga

Mirki, jaki e-papieros polecicie? Jestem kompletnie zielony w tym temacie, sam nie palę, a będzie on przeznaczony na prezent dla nałogowego palacza, który - mam nadzieję - przerzuci się na owy e-sprzęt. Jakie akcesoria dokupić- baterie, liquidy, czy jeszcze coś innego? Najlepiej jakby całość nie przekroczyła ~250zł.

#pytanie #epapieros
  • 7
@mirekProcent: jak długo palił to potrzebuje spokojnego sprzętu na początek, więc proponuję evic vtc mini 170zł + akumulator lg hg 25zł + parownik cubis (w środku są grzałki 1,5ohm więc się nie udusi na początku, ale z czasem będzie mógł chmurzyć mocniej na innych grzałkach)
@beaverr: dzięki, ogółem ma to być sprzęt dla kobiety i dlatego zastanawiam się czy takie masywne epapierosy nie będą za duże. Jaka jest przewaga takich dużych e-fajków od tych bardziej przypominających długopis? Dużo dłużej trzymają na baterii?
@mirekProcent: są solidniejsze, evic akurat z cubisem to żaden klocek, dobierzesz jakiś fajny kolor i będzie okej. ogólnie ciężko jest rzucić palenie na słabszym sprzęcie, nie ma takiej chmury, kopa w płuco, ogólnie są mało awaryjne, a z tymi cienkimi to jest tak, że zawsze coś się musi dziać złego. do tego jeszcze smak jest kilka razy lepszy na tych 'większych' efajkach :) na dłuższą metę wyjdzie ekonomiczniej używając bardziej zaawansowanego
@beaverr: dzięki, a jaki jest rzeczywisty koszt używania e papierosa załóżmy w perspektywie miesiąca, tzn dla osoby która paliła jedną paczkę zwykłych papierosów dziennie. Chodzi mi o miesięczny koszt liquidów, części wymiennych (jaki takie są poza baterią),itd.
@mirekProcent:
grzałka na 2-4tyg czyli 9 lub 18zł
liquidy 3-10ml dziennie - koszt zakupu 7-20zł za 10ml a jak samemu się robi to +/- 2zł za 10ml

także wszystko zależy od tego jak dana osoba używa, ale i tak nie przekroczy się tej kwoty, którą się wydaje na fajki normalne jak teraz one stoją 13-15zł za paczkę