Wpis z mikrobloga

Taki oto widok zastałem dzisiaj rano na zamkniętym parkingu mojego osiedla. Na wstępie chciałbym podziękować serdecznie bulwie, która to zrobiła i nie raczyła napisać żadnej kartki ( ͡° ʖ̯ ͡°). Mam #ubezpieczenie #oc i #autocasco w proama. Nigdy wcześniej nie miałem ac i zastanawiam się czy opłacalne będzie zgłoszenie tej szkody ubezpieczycielowi. Jak myślicie Mirki?
#motoryzacja #gorzkiezale
mariusz5891 - Taki oto widok zastałem dzisiaj rano na zamkniętym parkingu mojego osie...

źródło: comment_NGCtVVmagSQ0iTq4dExLdeMpwm9EvUQc.jpg

Pobierz

Zgłaszać szkodę?

  • nie, naprawić na swój koszt 25.2% (83)
  • tak 74.8% (246)

Oddanych głosów: 329

  • 22
  • Odpowiedz
Byłem niedawno u portierki, ale ona akurat pracuję tutaj dosłownie parę dni i nie ma pewności gdzie są rozmieszczone. Pójdę jeszcze po 19-ej bo wtedy ma być bardziej ogarnięty koleś, ale z tego co patrzyłem to na miejsca parkingowe nie ma widoku. Przy wjeździe jest kamera ale nie wiem czy to coś da
  • Odpowiedz
zgłoszenie tej szkody ubezpieczycielowi. Jak myślicie Mirki?

#motoryzacja #gorzkiezale


@mariusz5891: Oceń ile będzie kosztować naprawa, ile dostaniesz z AC oraz ile stracisz zniżki - zapłacisz więcej w następnych latach. Bez takiej analizy nie można nic doradzić.
Nie ma jakiegoś monitoringu? Zazwyczaj zamknięte osiedla są pełne kamer.
  • Odpowiedz
Miejsca są stałe więc oczywiście podejrzenie moje padło na gościa, który parkuje koło mnie. Rano go nie było, teraz już stoi, ma co prawda zarysowania na przedniej prawej stronie zderzaka, a jej wysokość pasuje do moich uszkodzeń ale powiem Wam, że u niego spodziewałem się większych szkód. Ma takie zarysowania ale nie jestem na 100% pewny czy on to zrobił. Napisałem mu kartkę z prośbą o kontakt i czekam bo nie wiem
  • Odpowiedz
@mariusz5891: jak mnie #!$%@? takie cebulactwo. Parkujecie obok siebie dzien w dzien i nie zostawic nawet swistka z nr telefonu - nie uwierze ze nie mial skrawka papieru i długopisu w samochodzie. Nie przyznac sie bo mu OC podrozeje o 30zl... innego powodu nie widzę
Mam nadzieję ze zrobiles zdjęcia na wypadek gdyby przestal parkowac obok Ciebie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Oceń ile będzie kosztować naprawa, ile dostaniesz z AC oraz ile stracisz zniżki


@lyncz: mi podwyższyli jednorazowo o 30zł. Nie płaca się naprawiać na swój koszt.

u niego spodziewałem się większych szkód. Ma takie zarysowania ale nie jestem na 100% pewny czy on to zrobił.


@mariusz5891: To zależy od samochodu w jednym będziesz miał małą ryskę a w drugim duże wgniecenie mimo że oba się zderzyły ze sobą.
  • Odpowiedz
@WielkaPolska: Tak jak mówisz - zależy od auta. Najechał na mnie ktoś z tyłu. Mną tylko szarpnęła i kilka rys na czarnym plastikowym zderzaku, który i tak był porysowany. A pojazd sprawcy dość mocno ucierpiał - zderzak w częściach.
  • Odpowiedz
Tak jak wcześniej pisałem napisałem karteczkę, przed chwilą zadzwonił sąsiad - przyznał się, przeprosił i poprosił o wycenę szkody, żeby zdecydować czy zapłaci sam gotówką czy ściągnie z ubezpieczenia. Mówił, że nawet nie poczuł, dlatego nie zostawił kartki...
  • Odpowiedz
@sunsu-sun: mógł nie poczuć. Mój ojciec dostawczakiem kiedyś na parkingu facetowi uwalił lusterko i nawet nie zauważył i nie miał żadnego śladu u siebie. Dopiero policja przyjechała i mu na filmiku pokazała że przywalił.
W ogóle wyszło smiesznie bo wysłano do niego chłopaków z lokalnej komendy (lusterko urwał w innym mieście) przekazując im tylko informację że mają pojechać "po gościa co uciekł z miejsca wypadku". Przyjechało 2 największych, nastawieni na srogą
  • Odpowiedz