Wpis z mikrobloga

Zamiast zajmować się donoszeniem gdzie popadnie na jakiegoś Daniela, dlaczego siła Wykopu "nie działa" w takiej oto grubej sprawie, tylko zawsze się wszyscy przyglądają i robią z tego bekę. Te wszystkie śmieszne obrazki i żartobliwe komentarze... Może to robota pijarowców a może po prostu tak wielu jest tu zwolenników kultu pieniądza, którzy nie widzą nic złego w tym że pojedyncze jednostki bogacą się kosztem zdrowia i życia innych. Jednakże Huta w środku miasta to jest coś wyjątkowo ohydnego i nieetycznego i zawsze zastanawiałem się jakim cudem ten komunistyczny relikt zamiast zostać zamkniętym, został sprzedany i ma prawo dalej funkcjonować w dobie dzisiejszych unijnych norm i przepisów. Jak można przypuszczać za sprawą układów, łapówek, tak gigantyczna korporacja jest nie do ruszenia a wstawianie śmiesznych obrazków pod znaleziskiem a zarazem kupowanie masek przeciwpyłowych jest przejawem ludzkiej bezradności. Smutne to. Mnie w tym wszystkim najbardziej szkoda jest dzieci, które przecież nie mogą sobie wybrać gdzie się urodzą. Gdy pomyślę wtedy o właścicielach Huty, którzy w tym samym czasie leżą sobie na hamakach na Hawajach, popijając drinka i oddychając oceanicznym powietrzem... po prostu zaczyna brakować mi słów.

#krakow #gorzkiezale #feels #przemyslenia #niepopularnaopinia
źródło: comment_XaxB5yZkwNoSYuh4yRveqHRDJyeknXoz.jpg
  • 5
@mixplus: W każdym aspekcie życia są plusy i minusy. Jednak huta istnieje tutaj od ponad 50 lat, zatrudnia wiele osób (co prawda duuuużo mniej niż w przeszłości, ale jednak), ponadto z powodu coraz większych rygorów środowiskowych (bo nie łudzę się, że z miłości do matki ziemi) właściciel musi inwestować w pro-ekologiczne rozwiązania - polecam poszukać w sieci o modernizacjach pod tym kątem, nie tylko krakowskiej huty. Co powiesz o elektrociepłowniach, które
@tupakaszakura: tak, ok. 1500, a ilu umrze na nowotwory w najbliższych latach?

@kemping: z tymi samochodami to masz rację. Tyle tego, za przeproszeniem #!$%@?ło, a oni zamiast redukować ruch to poszerzają drogi wycinając przy tym dziesiątki drzew. A niech by to stało cały dzień w korkach, to z czasem siłą rzeczy ci ludzie zaczęliby szukać innego sposobu na dotarcie do pracy. Jednak znów, pieniądze i jeszcze raz pieniądze, nic więcej
Jednakże Huta w środku miasta to jest coś wyjątkowo ohydnego i nieetycznego i zawsze zastanawiałem się jakim cudem ten komunistyczny relikt zamiast zostać zamkniętym, został sprzedany i ma prawo dalej funkcjonować w dobie dzisiejszych unijnych norm i przepisów.


@mixplus: Z tym środkiem to trochę #!$%@?łeś :D Pozatym mamy przewagę wiatrów zachodnich więc zazwyczaj wiatr wywiewa dymy znad huty na wschód