Wpis z mikrobloga

ZTE S291, polecam #ewoo , 4 telefon i 4 bez VATu, przepakowywują w Holandii, WER Warszawa bezpośrednio wysłało paczkę do mojej miejscowości omijając inne WER. Unboxig poniżej na filmiku. Pierwsze wrażenia zacne, tak dobrze działający czujnik światła w telefonie za 90$? Naprawdę daje radę, tak samo jak inne czujniki i jest ich dość pokaźna suma, w końcu Snapdragon, minus to tylna klapka, masakrycznie kiczowata, plastikowa, byle położenie go bez etui rysuje ją (dobrze, że wcześniej zakupiłem etui) no i soft oparty na andku 4.3, ale nie ma problemu z wgraniem 5.0. Reckę może zrobię, ale w przyszłym tygodniu.
#pokazjd #pokazzakupy #telefony #jd
TomdeX - ZTE S291, polecam #ewoo , 4 telefon i 4 bez VATu, przepakowywują w Holandii,...
  • 18
@TomdeX: Moim zdaniem coś jest na rzeczy. Może nie chodzi o miejscowość WER-u, tylko o to że to co idzie NL postem traktują jako wewnątrz unijne. Mam (niekoniecznie słuszną) teorię na temat tego jak to może działać. Moim zdaniem te paczki są wysyłane tranzytem do "The item is at the PostNL sorting center" w Holandii, oni myślą że zostaną oclone w Polsce (bo sami ich oclić i tak nie bardzo mogą
@woodywoodpecker: No mi od zawsze pokazuje, że idzie przez Poznań, więc nie wiem...
@dariot: Wiele? Masz jakieś dane, bo co czytam to większość przepuszczają, a dodatkowo nie mam żadnych stempli celnych, żadnych, do tego nigdy by nie przepuścili telefonu z zadeklarowaną wartością 91$ bez oclenia, jeśli wyjaśnisz jak to działa to spoko, ale proszę nie negować moich słów, bo sam nie wiesz, jak to naprawdę jest.
@TomdeX:

Wiele? Masz jakieś dane

Tak, dzwoniłem do urzędu celnego i mi powiedzieli co do sztuki ( ͡° ʖ̯ ͡°)

bo sam nie wiesz, jak to naprawdę jest.

No tak, nie wiem... Obserwowałem tag #ewoo oraz #letv w czasie gorączki i widziałem, że ludzie dostawali VAT.
@TomdeX: to chyba dawno nie zamawiałeś niczego. Jakoś od początku 2015 poczta polska nie wrzuca trackingu do paczek z poza UE innych niż WER Warszawa i Przekazano do doręczenia. Dodatkowe możliwe opcje to zatrzymano w urzędzie celnym i awizowano. Niczego więcej nie ma, odgórne zarządzenie w celu cięcia kosztów / wyrabiania się z paczkami.

http://www.wykop.pl/wpis/11437146

@TheDuck: mi raz zatrzymali 2 sztuki mibanda wysłanych NL post. Tak więc reguły raczej nie
@TomdeX: Nic nie robią poza naklejaniem tych oczojebnych czerwonych taśm reklamujących sklep jd.com
Po prostu celnicy co jakis czas z zapchania magazunu i dla podjary, ze czasem sie udaje, puszczają czesc paczek. Gdyby chcieli wszystko wyłapywać to by skanery wszystko im łapały, ale wtedy spadłaby sciągalność podatku VAT bo ludzie wpadliby w panikę, ze zawsze jest VAT. Zamawiałem na jd.com w os grudnia do lutego i 5z8 telefonów (wysyłane osobno) trafiły