Wpis z mikrobloga

Szosowe mirki, mam problem (a dokładniej spory dylemat) - zakup szosy. Do wydania max 6k (ale to taki max max, chciałbym nie przekroczyć 5,5k) i spora zagwozdka co wybrać: Oto modele jakie biorę pod uwagę (w kolejności nieprzypadkowej):

Trek Emonda ALR 4

Trek Madone 2.5

Canyon Endurace AL 7.0

Lapierre Audacio 500 CP

ROSE PRO SL-2000

MERIDA Scultura 500

Jak widzicie, sporo tego ( ͡° ʖ̯ ͡°). Chciałbym was prosić o podanie plusów i minusów każdego modelu i ew. wybicie z głowy któregoś lub kilku z nich. Mam w głowie radę, aby wybierać to, co się przede wszystkim podoba, ale wszystkie mi się podobają (no, może oprócz Rose i Canyona, ale jestem w stanie to przełknąć ;))

Z góry wielkie dzięki za poświęcony czas!

#szosa #rower
  • 17
@tbkAA: na pewno tego pierwszego treka bym odrzucił. Moim zdaniem zdecydowanie odstaje od reszty.
Canyon bardzo dobrze wypada sprzętowo, wagowo. wygląd jak dla mnie też ok. Więc jak bym tylko mógł tyle wydać brałbym canyona.
Pozostałe sprzętowo bardzo zbliżone. musiałbym bardziej przeanalizować który lepszy ;)
@Jarython: Nie znalazłem sensownego Ridleya w takiej cenie. Jakiś konkretny model masz na myśli?

1) szosa pierwsza, mam za sobą sporo kilometrów po asfalcie zrobionych crossem.
2) pół na pół - chcę jeździć sam, w grupach i wziąć udział w kliku amatorskich wyścigach
3) wokół płasko z jakimiś mega lekkimi pagórkami
4) żaden hipster. Chcę coś najbardziej wydajnego w tych pieniądzach - dobra rama na solidnym osprzęcie (minimum nowa tiagra) i
@tbkAA: Fenixa A10. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wszędzie pełno Tribanów, Canyonów i Rose. To fajne rowery, wypadające najlepiej względem tego ile kosztują, ale to tak jakbyś w latach 90. spojrzał na ulice i wszędzie maluchy, polonezy i duże fiaty. Jeżeli masz w miarę płasko i nie myślisz głównie o wyścigach to olej wagę czy różnice miedzy 105, a ultegrą.

Trek Madone powinien Cie zadowolić, dokupisz ciuchy czy