Wpis z mikrobloga

Strasznie mnie bawi jak ludzie z Krakowa mają ból dupy o Warszawę. Że hoohohoh, "nowa stolica", chamy, prostaki.

A od dawna wiadomo że to właśnie Kraków = centusie, brak kultrury (szczególnie na drogach, blachy zaczynające się na KR są najgorsze! nie raz, nie dwa się o tym przekonałem) no i ten cholerny smog, maczety na ulicach.

Fajna jest tylko Starówka, ale poza tym... nic tam nie ma.

I tak Poznań najlepszy. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#gorzkiezale #oswiadczenie #warszawa #krakow
  • 136
@loczyn: tylko ze w Krakowie, jak i wielu innych miejscach, Stare Miasto to nazwa wlasna. I Stare Miasto pochodzi z jezyka fornalnego, natomiast starowka z potocznego, dokladniej warszawskiego. I tutaj raczej wychodzi, ze warszawiacy uwazaja, ze co ich to lepsze i ze tak ma byc oficjalnie. Na liscie zabytkow unesco nie masz Starowka w Krawie, tylko Stare Miasto :) i o to sie rozchodzi. To chyba tak, jak by mowic zamaist
@Andczej:
@simo_n:
Na razie to strona Krakowska pokazuje swoje grubiaństwo i egocentryzm.

tylko jak kiedyś zapytasz o starówkę w Krakowie to nie zdziw się jak cie pokierują na dworzec.


Z takim podejściem się później nie dziwcie, że ta Warszawa "w której nic po za Łazienkami nie ma" ma dużo więcej turystów niż Kraków, który jest obiektywnie brzydkim miastem*.

* a pochodzę z Łodzi, nie z Wawy ;)
@Andczej: Pewnie idzie z dworca, bo jest gościem - turystą, więc jak pyta o starówkę (chociaż każdy inteligenty człowiek wie o co pyta) to co robi Krakus? Odsyła go z powrotem na dworzec (a żeby mu pokazać, że to Stare Miasto!) xD
#logikakrakusow
@loczyn: http://serwisy.gazetaprawna.pl/turystyka/galerie/710208,duze-zdjecie,10,top-10-najchetniej-odwiedzanych-polskich-miast.html
http://turystyka.wp.pl/gid,15615936,img,15615946,kat,1036541,page,10,title,Najpopularniejsze-polskie-miasta,galeria.html

@LurkerEmigrant: Atencja tak bardzo. Ból dupy, bo do pyrowa nikt nie chce jeździć, bo nic tam nie ma tylko targi części silnikowych traktorów zetor od czasu do czasu. Kraków to miasto z klasą, a Ty jako przedstawiciel plebsu siedź cicho.
@Galvay: Ale słownik i poprawna polszczyzna to wymysl tych #!$%@?ów z Warszafki, czego ty chcesz od prawdziwych polakow zwyroku!?

:D

@bon_jovi: Poprosze konkretne zrodlo z konkretnymi liczbami nie portal GP
@LurkerEmigrant: ➕ za pyszną gównoburzę :)
Ja jestem warszawskim słoikiem tyle, że już osiadłym i ogólnie bardzo lubię to miasto, nawet jeśli momentami jest #!$%@?ące. Jest tutaj sporo pięknych miejsc, ale często są dobrze schowane (jak choćby pałac w (na??) Natolinie czy uliczki Starego Mokotowa (Dąbrowskiego lub Różana w maju lub kiedy mamy ładną jesień). Jest też mnóstwo brzydkich blokowisk, czy zaniedbanych kamienic i dziwnej mieszanki gierka że szklanymi biurowcami przez