Wpis z mikrobloga

Ciekawostka z #mirkots
Ostatnio jak liczyłem top100 profesje rozkładały się mniej więcej: 30 RP i 30 EK, 20 MS i 20 ED

Teraz wygląda to tak:
34 EK
28 RP
24 MS
14 ED

Choć ilość RP za wiele się nie zmieniła to ewidentnie widać, że dominują w drugiej połowie rankingu. Co dziwne zmalała ilość druidów na rzecz magów. EK więcej niż ostatnio. Widać dobrze górną półkę jaką osiąga paladyn, który do 200 lvl góruje nad resztą ale potem ustępuje pod względem exp EK i postaciom magicznym.
  • 14
@troflix: Mag na początku może bardzo łatwo paść + cena sd jest na starcie zaporowa, a EK zanim będzie miał tyle hp i eq + skill, żeby dobrze expić trochę czasu minie. RP trochę podskiluje i wchodzi do gry, tyle że to już do końca się za wiele nie zmienia.
@FireDash: skill do rozpoczecia gry to jest chwila- zarowno u palka jak i knighta- na tym otsie. zeby poexpic 2-3h musze kupic bp strzal za 40k, 8 huntow i masz SCA, a ja dalej musze kupowac strzaly. magiem #!$%@? w 1 spanie 40mlvli, 2-3 dni i masz 70-75mlv, wiec dalej nie wiem gdzie palek jest lepszy od czarownikow czy ek. rp jest spoko na poczatku w RL tibii (mozna solowac mocniejsze
@troflix: No ale nie mów, że na początku nie ma lepiej. 40k to dużo? Na przeciętny nawet nie godzinny hunt biorę z ~500 sd, które kosztują 7,5cc, więc w biciu solo przoduje palek. Potem jak mag w miarę ogarnia i używa albo cały czas sd albo expi obszarowo to jak zresztą widać w top20 jest najmocniejszy, ale nie na początku.
@igorf: Tak, zgodzę się z tym, sam pomimo tego, że gram ms wolę tego typu expowiska i kursuje cały czas pomiędzy wyrmami i hero. Reszta niestety jest bardziej zrobiona pod exp drużynowy.
@igorf: Wszystkie kopalnie są super zrobione pod paladyna, grimy może bić zajebiście jeżeli sobie przygotuję respawn jestem pewien że na grimach zrobi z 9mln/h na staminie. Demony na cotopaxi bilem już na 90 lvlu palkiem z lodowych strzał i fajnie padały. Eki w topce bo blocza w party. Jednak uważam że nadal ms ed mają najlepsze miejsca dla expa
@Rahan90: W takim razie podziel się expami dla postaci magicznych, bo znam tuzin magów, którzy narzekają na to, że powyżej 200 lvla problemem jest zrobić 6kk i znam kilku RP, którzy robią około 8kk.
@Rahan90: od 140 lvla do 200 jest mnoznik dwa razy zmniejszony. Ja dzisiaj na serpentach z ue/uflam/hurach/sd zrobilem max 6kk na staminie, po czym przyszedl knight tez 200+ i bez spiny 8kk. Juz nie mowiac o ryzyku i skillu przy expie, gdzie on stoi i spamuje hoty, a ja jednak ciut musze uwazac zeby nie wylozyc sie na combo.