Wpis z mikrobloga

Biuro turystyczne
Wiele osób pytało mnie o biuro turystyczne i organizację wycieczki. Jechałem z ecco travel http://www.eccotravel.eu/chiny/pekin-i-okolice/

Byłem nastawiony bardzo sceptycznie do wyjazdu zorganizowanego, bo od 10 lat jeżdżę sam. Wycieczka była jednak bardzo dobrze zorganizowana. Pilot (pan Rafał B., widać go na kilku zdjęciach) bardzo ciekawie opowiadał. Dawał dużo czasu na zdjęcia. Tzn. wiele kilkunastu/kilkudziesięciu minutowych przerw. Mam jednak kilka porad:


- Herbata w fabryce jest bardzo droga i luksusowa. Kubki można kupić na mieście lub w Pearlu dużo taniej.
- Jeżeli będziecie mieszkali w Hotel Plaza Beijing to zabierzcie router z Polski. W ścianie jest kabel i adapter tp-linka, który jest bardzo słabej jakości. Po podłączaniu routera Xiaomi Internet działał poprawnie.
- Obok hotelu jest supermarket, w którym są 3 bankomaty (pokazałem na filmiku). Jeden z nich wypłaca bez dodatkowych opłat z #tmobileuslugibankowedostarczaneprzezaliorbank. Kurs przeliczenia nie był zły.
- Płacąc w Xiaomi store kartą zmieńcie limit MOTOEC na wysoki, bo oni tak rozliczają te transakcje. Jeśli planujecie zakupy w tym sklepie, to wydrukujcie listę rzeczy po chińsku. Inaczej nie ma szans, dogadania się z nieanglojęzycznymi sprzedawcami. Najlepszy czas na zakupy w tym sklepie to pierwszy(zerowy) dzień wycieczki. Ja odłączyłem się od wycieczki przed kolacją około godziny 15. W następne dni wracaliśmy do hotelu najwcześniej o 17-18, także było już późno, żeby jechać na drugi koniec miasta.
- Obok hotelu można zjeść na śniadanie naleśniki za kilka juanów.
- Obowiązkowo zainstalujcie offlinowy słownik translator google polsko/chiński
- Nie kupujcie pałeczek w Pearl markecie. W supermarkecie obok hotelu można je nabyć w niższej cenie.
- Wykupcie VPN express, przed wyjazdem

Zdjęcia robione DSC QX10, Xperia z3 compact, Redmi note 3 PRO: http://1drv.ms/1SYa1eD



#matiwojwpekinie #podrozojzwykopem

matiwoj11 - Biuro turystyczne
Wiele osób pytało mnie o biuro turystyczne i organizac...

źródło: comment_01Xvz3IN7ZuT3EnRrBYbvnxMxnrQO9oO.jpg

Pobierz
  • 3
Ja parę miesięcy temu robiłem szkolenia turystyczne na wsb.pl i udało się dzięki temu zdobyć pracę w ecco travel :) Także znając firmę od kuchni mogę się podłączyć do pozytywnych opinii na temat organizowanych wycieczek i nie tylko :)