Wpis z mikrobloga

@pulla: DTO używa się nie tylko w jako to napisałeś aplikacjach restowych. Jest to skrót od Data Transfer Object i służy do przekazywania danych. Pomiędzy czym? Wszystkim np. baza-kontroler, kontroler-widok, gdy nie mamy podziału na warstwy do baza-widok, przesyłanie danych pomiędzy serwisami itd.
  • Odpowiedz
@pulla: oddzielenie modelu bazodanowego / ORM od modelu webowego / integracyjnego, czyli transformacja np. asocjacji lub dołożenie nowych kolekcji które nie są powiązane z daną encją przez ORM ale chcesz je wykorzystać wspólnie
  • Odpowiedz
@markaron: @kapelusz: Chodziło mi o sytuację, że np. wysyłam obiekt do dwóch różnych widoków i w jednym i w drugim miejscu pokazuje inne dane. Tutaj mogę zastosować DTO, ale również mogę zastosować json view i tam sobie pooznaczać pola, które chcę pokazywać w konkretnych widokach (dzięki anotacją). Dlatego też moje pytanie czy są jakieś inne plusy stosowania DTO.
  • Odpowiedz
@pulla: Ja zostało napisane wyżej DTO to obiekty przenoszące dane. DTO to może być JSON, klasy POCO (C#) lub POJO (Java). Nie ma jednej konkretnej implementacji DTO. W inż. oprogr. przyjęło się że obiektami DTO są obiekty które nie mają zachowań tylko atrybuty.
  • Odpowiedz