Wpis z mikrobloga

Mirki! Potrzebuje porady informatykierów.

Opis skrócony:
Komputer nie chce się uruchomić. Po ekranie z logiem Windows monitor gaśnie.

Bardziej szczegółowy opis którego nikomu nie będzie się chciało czytać #tldr:
Grałem sobie w Doto2 kiedy coś się, coś się popsuło i wyskoczył komunikat, że sterownik ekranu przestał odpowiadać ale odzyskał sprawność. Wyłączyłem grę przez ubicie procesu, bo nie dało się jej ponownie zmaksynalizować. Wchodzę do gry, już się załadowało i jebs. Chyba wyskoczyl ten sam błąd i ekran zgasł. Tak, jakby komputer się wyłączył (dioda pomarańczowa). Poczekałem chwilę, próbowałem coś ogarnąć ale nie reagował więc włączyłem na przedłużaczu.
Po tym zabiegu próbowałem uruchomić ponownie lecz bez powodzenia. Pokazuje się ekran od płyty głównej, potem jakieś wykrzykniki i następnie logo windowsa po czym ekran gaśnie (razem z diodami na klawiaturze). Czasem jakby próbował się ponownie załączyć (zapalają się też diody na klawiaturze) i znowu zdycha.
Automatyczna naprawa i diagnoza nie pomogły.
Próbowałem przywrócić kompilację oraz system, bez powodzenia.
Raz na chwilę komputer trochę otrzeźwiał i nawet doszedł do ekranu wyboru użytkownika, wpisałem hasło i po chwili ładowania znowu klops.
Czasem znikają wykrzykniki przed ekranem z logo Windowsa i jest tylko migający "_".

System: Windows 10
Karta graficzna: Nividia
Czy to może być spalona karta graficzna?
Co robić? Jak żyć?

#windows10 #nivida #sterowniki #komputery #komputer #pc #naprawakomputera #kartagraficzna #kartygraficzne #przegryw #it
  • 10
@Gumaa sprobuj w trybie awaryjnym przeinstalowac sterowniki do grafiki, jezeli to nie zadziala, to znajdz (moze masz po starym kompie) karte graficzna, jezeli wlozona zadziala i system sie odpali to bedzie znaczylo, ze graficzka poszla
@PlacekBananowy: @WielkaPolska: @Dipsi:
z tego co widzę, to nie da się wejść w tryb awaryjny. Albo ja tego nie widzę. Zamiast ekranu z którego zwykle wchodziło się w tryb awaryjny na ułamek sekundy pojawiają się wykrzykniki.
Albo ja jestem tak nieogarnięty, że nie umiem tego znaleźć. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Gumaa
Usuń sterowniki programem DDU , włóż kartę do kompa, zainstaluj sterowniki na nowo.
Jak nie zadziała do karta na gwarancję lub do naprawy.