Wpis z mikrobloga

Witam

Jako ze bylo pewne grono ciekawych na pomysly biznesowe mojego znajomego to zapraszam.

#januszebiznesu #truestory #niebicpierwszemirko #heheszki

Zaczelo sie od:
http://www.wykop.pl/link/3018541/polski-fetysz-innowacji-nie-zakladajcie-startupow-tylko-robcie-biznes/#comment-34563869

Temat opisuje podejscie do "biznesu" z duza domieszka #januszebiznesu ale w tym "pozytywnym" rozumieniu bo nie da sie tego brac powaznie. Tekst ten nie ma na celu wysmiewania, negowania i tego podobnych zachowan a "autor" nigdy nie wspominal zeby kogos oszukac, okrasc itp. Jest to jedynie przedstawienie kreatywnosci kogos kto meczy sie w pracy robiac dla kogos, to typ czlowieka ktory woli byc niezalezny i szczesliwy. To bylo wrecz jego obsesja, sposobem myslenia. Ja to popieram bo doceniam ludzi co chca cos zmienic i to robią. Sam mialem/mam skromny "startup" tym bardziej opowiadal mi o swoich pomyslach. W lutym 2015 przeprowadzilem sie z Londynu do Manchesteru gdzie na share housie sie poznalismy. Chlopak normalny, lvl25, uwielbiajacy zycie, nawet z powodzeniem u rozowych z podstawowa praca ale to nie bylo dla niego i nie dlatego bo mu sie nie chce...on chce i to bardzo ale dla siebie i byc swoim Panem!!! minus vat ( ͡° ͜ʖ ͡°)-

Pomysly ktore moga okazac sie przelomowe czasami dzieli niewielka granica aby wpakowaly "tworce" w duze problemy!
Jest to tez przestroga dla podobnych "tworcow" aby przemysleli wszystko dokladnie i prawnie!

Oto ktore najbardziej utkwily mi w glowie:

1. Aby wytresowac wiewiorki, wrony, golebie aby zbieraly kase pogubiona na ulicach i przynosily do postawionego dla nich automatu (jak z kawami) ktory by im za to wydawal ziarna czy orzechy ( ͜͡ʖ ͡€) to juz znacie ale wybaczcie ale ten pomysl przynosi mi wiele radosci jak o tym mysle ;)

Zaczniemy od "lajtowych" i w miare "realnych"

2. Zegar scienny zatopiony w plaskim "akwarium". Wskazowki sa magnetycznym plynem ktory reaguje na pole magnetyczne sterowane od tylu. Pomyslem ze juz gdzies to chyba widzialem co oczywiscie mu mowilem ale on na to ze to co innego itd. Ja w sumie olalem temat ale on nie...zamowil plyn, plexy, kleje itd. troche kosztowaly a imprezowo zyjac kasy nigdy za wiele no ale sila wyzsza. Dzien klejenia w ogrodzie....pierwsze ruchy pilka po plexy a ona juz wyszczerbiona i porysowana (ja w smiech) dalsze ruchy tylko dobily akcje. Polamane ale polatane tuba kleju wygladajace jak ozdoba dla psychopaty Smiechu pelno ale to jeszcze nie koniec......trzeba wlac wode i ten plyn by pomachac magnezem i zobaczyc jak dziala......po wlaniu "plyn" rozlal sie na boki przywierajac na czarno na amen do szybki i po zabawie...jego/moja mina bezcenna ( ) Po zgrabnym rzucie tym "czyms" pod schody olal temat.


3. Public Fountain Bubble Party.
Chlopak lubial korzystac z zycia to czemu by nie pomoc innym i robic to razem dzieki wsparciu na Kickstarterze ( ͡º ͜ʖ͡º) zbierajac fundusze z calego swiata aby zrobic Public Fountain Bubble Party czyli dac ludziom wytypowac jakas fontanne, wpakowac jakiegos plynu, podczepic efekty (swiatla, dym, muzyka) Zaraz bylo by kupa babelkow i impreza na calego.
Pytam o jakies pozwolenie od wladz miasta czy cos to eeeeee po co ȍ ̪ ő i to bylo problemem bo to wogle go nie obchodzilo (dawaj robimy a potem pomyslimy) kasa? kasa bedzie od kickstartera czy sponsorow ktorych wpakuje sie gdzies tam reklamy i tyle. Prosil mnie o pomoc w zalozeniu Kickstartera ale to ja go musialem prosic aby nie narobil sobie problemow co nie bylo latwe widzac jego zapal opowiadajac o tym. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

4. Zyjemy w Manchesterze a tu jest jakby to powiedziec..gejowo ale stabilnie.
W centrum znajduje sie mniej innym ( ) Gej Wioska wiec czemu by tam nie handlowac mega zelkami w ksztalcie penisa i pochwy dorodnych rozmiarow nadzianymi na patyka???? Kupil nawet kilka sztuk...jak to zobaczylem ( ) gdzies mam fotke... juz mial w glowie cala logistyke, dystrybucje, ceny itd. Temat sie urwal...nawet nie pytalem dlaczego.

5. Do biura musisz doplywac lodzia? Polec z nami na paralotni!!! ( ͡° ͜ʖ ͡°)-
Oto do czego moze doprowadzic chec latania i zamilowania do wody w egzotycznym kraju. Mozna jeszcze na tym dobrze zarobic kupujac paralotnie i podczepiac do siebie biznesmenow (bo ich bylo by na to stac) odprawiajac regularne kursy. Nie pytajcie o bezpieczenstwo bo przeciez lot bedzie blisko wody ( ͡° ͜ʖ ͡°)-


6. REKLAMY! REKLAMY! REKLAMY!
Banner na caly budynek? Malo (òóˇ) Uzyjmy gigantycznych zagli wielkosci 'boiska pilkarskiego' i wyswietlajmy na niego reklamy przez projektory. Niestety wiecie...fundusze itd. wiec projekt o dziwo nie wystartowal ( ͡º ͜ʖ͡º)

7. A moze robic to co inni? Czyli wydruki 3D figurek ze skanu prawdziwych ludzi.
Mysle powodzenia! konkurencja z funduszami a on stracil prace i powoli czekal na Back To Poland. Ale szybko uswiadomil mnie ze juz wszystko kupil i czeka na przesylke xD 2x Drukarki 3D sredniej klasy + skaner reczny. ££££ ( ͜͡ʖ ͡€) ££££
Po odebraniu przesylki od razu zabralismy sie za testowanie skanera. http://www.dezeen.com/2013/11/11/sense-low-cost-handheld-3d-scanner-by-3d-systems/..to byla tragedia...ten sprzet nawet w dobrych warunkach byl do niczego. ( ) Drukarek nie chcial stawiac bo i tak sie pakowal do PL a gdy juz tam byl to sie dowiedzialem ze spalil te drukarki i kupil nowe tansze chinskie ()

Niestety wiecej nie pamietam ale jestem pewny ze bylo ich wiecej (moze jeszcze dopisze)

Chcialbym jeszcze raz zaznaczyc ze to nie ma celu nikogo (Ciebie) obrazic czy postawic w zlym swietle bo jest cos ciekawego widzac ze ktos sie chce wyrwac z objec systemu pracy 8h jednak trzeba zaznaczyc ze bez ciezkiej pracy nad samym soba twoj biznes bedzie #januszebiznesu

Wolam...

@markaron
@WillyJamess
@4rchibald
@coolcooly22
@plasticstone
@thomeq

i innych...
  • 2