Wpis z mikrobloga

PS. problem leży gdzieś przy aktualnej sumie dla 3 3 9 2 7 podaje sumę 15 a przy 3 3 9 2 0 podaje 8
Oraz przy rozwiązaniu bierze pod uwagę 0 jako element rozwiązania
@levil: Sory ze się czepiam, ale wszędzie korzystasz z WielkosZbioru zamiast poprostu z zbior.size() a nie widzę problemów byś miał jakieś rożne rozmiary, zamiast:

int ZnajdzMaxWartosc(int c, vector tab)

zrób:

int ZnajdzMaxWartosc(vector const& tab) {
    return std::max_element( tab.begin(), tab.end() );
}

To const& jest ważne by nie kopiować elementów.
@lionbest: czepianie nawet lubię zawsze podłapie coś nowego ( ͡° ͜ʖ ͡°), masz rację, często pomijam proste rzeczy i kombinuje na około ( ͡° ʖ̯ ͡°), głównie chodzi mi o funkcje mapuj, która jest sercem tego programu i no niestety szwankuje po całości
@lionbest: co proponujesz na poprawę czytelności ? plus chyba ogarnąłem, nie wiem poco mam 1 pętlę, która iteruje po rozwiązaniu skoro w każdym wywołaniu zajmuję się tylko jedną pozycją rozwiązania
@lionbest: Zagnieżdżony może być rozwiązanie wykładnicze ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Algorytm ma działać następująco:
szukamy mapy czyli takiej kolejności liczb, które spełnia następujące warunki:
sumujemy każdy element po kolei od początku i wyrzucamy tą sumę z rozwiązania. do tego każda para elementów n i n-2 również musi dawać sumę zawartą w danych wejściowych. nie koniecznie wszystkie liczby ze zbioru muszą zostać usunięte ale ostatecznie suma wszystkich liczb
@levil: Spróbuj rozbić logicznie na kilka funkcji, powinna ci zostać tam tylko jedna pętla wybierająca kolejny element.
Nie bój się pisać długich nazw funkcji to leprze niż komentarze. Aha i definicje funkcje dodawaj przed funkcjami zamiast samych deklaracji, chyba że ci przeszkadzają to upchaj je w plik nagłówkowy.
@lionbest: masz na myśli coś takiego ?

for j
{
rozwiazanie=liczba
if (znajdzSumePar)
{
zabior -= sumapar
if (znajdzSumeCalkowita)
{
suma+=rozwiazanie
mapuj()
suma-= rozwiazanie
}
zbior +=sumapar
}
rozwiazanie-=liczba
}
@bambosze_babuni: wybacz ale nie czytałem nigdy żadnej książki od nauki języka programowania. Jak nie potrzebuje to nie przeglądam i nie szukam innych rozwiązań. Jak znasz jakąś lekturę, którą możesz polecić to na pewno obadam temat ( ͡° ͜ʖ ͡°)