Wpis z mikrobloga

Chciałbym postawić na serwerze z linuxem aplikację, która będzie pobierała dane z api jakiegoś servera, przetwarzała je (z wykorzystaniem bazy danych) i udostępniała w swoim api. W jakich technologiach się to realizuje? Z programowania ogarniam c, cpp, trochę javę i .net c#, ale domyślam się, że nic się raczej nie przyda (chyba żeby się uprzeć, to pewnie się da, chociaż z javy też kojarzę, że jest coś takiego jak serverlety, ale praktycznie nic o tym nie wiem). Domyślam się, że nie będzie łatwo, ale podpowiedzcie chociaż od czego zacząć. #programowanie #webdev
  • 14
  • Odpowiedz
Myślę, że dość łatwo było mi napisać samą aplikacją pobierającą i przetwarzającą dane w #cpp. Aplikacja zapisywała by dane w bazie, a do realizacji pozostałoby tylko api (osobno, w dowolnej technologii), które udostępniałoby dane z bazy. Ma to sens?
  • Odpowiedz
sqlalchemy


@lionbest: dopiero teraz sobie sprawdziłem to sqlalchemy i chyba mnie przerasta... ja pewnie został bym przy starym dobrym psycopg (jeżeli zdecydujemy się na postgresa)
  • Odpowiedz
@krdewra: No jak potrafisz spreparować URLa to bezproblemu się połączysz do większości baz. Da się odczytywać schema prosto z serwera co daje możliwość w ogóle nie umieszczania jej w aplikacji. Polecam jak zależy ci na nienamęczeniu się z kodem i zrobieniu coś na odwal się.
  • Odpowiedz
@psi-nos: oprócz tego, co wymienił @dikamilo:
w C# można jeszcze np. w nancyfx, albo w servicestack.
W javie takich frameworkow pewnie jest od groma (swego czasu powstawał nowy framework średnio co 2 tyg.).

c/cpp sobie odpuść, bo nie do tego zostały stworzone
  • Odpowiedz