Wpis z mikrobloga

#laptopy #gaming #pytanie

Mireczki, mam taką sprawę, otóż zamówiłem sobie laptopa z CyberpowerPC. Mianowicie, model FANGBOOK 4 SX6-300. W związku z czym chciałem Was zapytać, gdyż ja nie jestem żadnym specjalistą, czy jego bebechy są sensowne tak jak mi się wydawało, czy jednak wtopiłem. Bazą jest MSI GE72, a powyższy dystrybutor jest oficjalnym wg. samej strony MSI, więc chcę wierzyć, że niczego nie #!$%@?ą. Zamówiłem go w prawie standardowej konfiguracji, więc możecie przyjąć że specyfikacje pod linkiem do notebooka są tymi, o których jakość chciałem zapytać (Jedynie HDD zmieniłem do 7k rpm). Zdaję sobie sprawę, że oczywistym - lepszym wyborem byłaby custom wieża, niestety dużo latam/podróżuję, więc takowa bardzo by mi wadziła, a że też lubię pograć, to też musiałem pójść w stronę laptopów. Wołam też Ciebie @Pustulka - sugerowałem się Twoimi radami, i tak po sznurku do kłębka znalazłem coś z gtx 970m w tej cenie ( ͡° ͜ʖ ͡°). Wołam też @naprawalaptopow - Wy się chłopaki pewnie znacie.
  • 6
sęk w tym, że nie było, wszystko z 980m zaczyna się w uk od 1400 funtów, a uparłem się że chcę go kupić tutaj, w wypadku gwarancji, pomocy technicznej, etcetera. Z tego co widzę w benchmarkach to 980m jest wydajniejsza w okolicach 25%, a między 970m a 960m jest przepaść, więc chyba nie będę musiał marudzić, przy czym ja również nie mam potrzeby ciorania w ultra @ 120fps, więc nie powinno być
Znając Ciebie, to gdybym dołożył te 200 funtów i sprawił sobie coś innego z 980m, zaraz byś mi marudził że już prawie z Titanem bym coś znalazł :D
@Gio:
i7-4720hq czy i7-6700hq nie ogranicza 970m jak i pomiędzy nimi czy ddr3, a ddr4 nie ma dużych różnic. Rozejrzyj się jeszcze po brytyjskich sklepach czy nigdzie nie znajdziesz MSI GT72 bądź Acera G9-791 w zbliżonej cenie.

Zawsze w ramach tego sklepu mogę im lalptopa odesłać i zlecić wymianę na 980m, więc nie ma problemu :)

Zależy co miałeś na myśli tutaj nie ma GE72 z 980m, a karta jest wlutowana,