Wpis z mikrobloga

Tak zastanawiam się nad #dobrazmiana ... Czytam newsy o kredytach we frankach i proponowanych rozwiązaniach, podatku bankowym, podatku od sklepów wielkopowierzchniowych, programie 500+, kwocie wolnej od podatku i ku*wa nie wierzę. Wszystkie te rozwiązania mają pomóc a ich efektem jest drenowanie kasy z naszych kieszeni, destrukcje polskiej przedsiębiorczości. Tu chyba nic nie zmieni się na lepsze... Zamiast ułatwiać, komplikuje się wszystko jeszcze bardziej.
#oswiadczeniezdupy #goszkierzale
  • 15
@sermaciej: @Rissiel: prezydencki projekt ustawy 8k kwoty wolnej, miał obowiązywać od 2016, będzie dopiero w 2017. Jego efekty odczujemy w 2018, ale i już są głosy, że nas na to nie stać, więc można się spodziewać, że kwota wolna od podatku będzie wciąż wynosić mniej więcej 3100zł.
Jesli gdzieś popełniłem błąd przepraszam.
@w-styk: Jest wyrok Trybunału Konstytucyjnego w kwestii podwyższenia kwaoty wolnej od podatku, obowiazujący od 2017. Tyle wiadomo, gdzie PiS (przy wsparciu Kukiz-15, tak ukochanego na wykopie) ma wyroki TK.
@Andreth: Kukiz-15 jest jedyną siłą polityczną, która w swoich szeregach ma ludzi, którzy są szczerze za kwotą wolną od podatku i wiedzą, że wiąże się to z obniżeniem wpływów do budżetu więc także i koniecznością obniżenia wydatków.
@Rissiel: OK, precyzuję. Głoszenie poglądów, które gospodarczo są OK (dla mnie też) to zdecydowanie za mało, jeśli pierwszym aktem partii po wejściu do Sejmu była pomoc przy rozwaleniu porządku prawnego w Polsce. Nie ma rozwijającej się, stabilnej gospodarki bez stabilnego systemu prawnego (patrz obniżenie ratingu). Bez działającego Trybunału Konstytucyjnego partia rządząca może na przykład dowalić podatek domiarowy w każdej chwili. Albo zarządzić nacjonalizację.

Patrzeć należy na czyny, nie słowa. A czyny
@fryferykkompot:

Wpływ TK na gospodarkę jest mniej więcej taki sam, jak mój wpływ na uprawę kukurydzy w Peru.


Co za szkoda, że S&P nie zasięgnęło opinii wybitnego ekonomisty, noname'a z wykopu (hobby stalking), przed obniżeniem ratingu Polski dokładnie z takim uzasadnieniem.

Czy to aby nie PO


Nie powiem, gdzie mam PO, bo mnie zgłosisz wraz z innymi trollami jako 'atakuje innych'.
@Andreth: Akcaj S&P to efekt sukcesu międzynarodowego Twojego mentora Petru i PO, gdy sprawę sądu konstytucyjnego wnieśli do Europarlamentu. #!$%@?ąc od Twoich docinek, które wynikają z braku argumentów, polecam Ci zobaczenie, co tak naprawdę relacjonuje indeks S&P. No więc mała lekcja ekonomii - od "noname`z wykopu - dla ....Ciebie
Indeks S&P zdaje relację z wypłacalności kraju na międzynarodowych rynkach. Ekperci s&P byli w Polsce w drugiej połowie grudnia - mniej więcej