Wpis z mikrobloga

#euiv #europauniversalis4 #europauniversalis

Moja druga w karierze zakończona gra w EU IV - wspaniała gra.
W tej rozgrywce miałem jeden cel - w jak największym stopniu ograniczyć rozwój Moskali i niedopuścić do powstania Rosji. Gra przerosła moje oczekiwania i Muscovy przestało zupełnie istnieć, dopiero pod koniec chyba Skandynawia w wojnie postanowiła ich uwolić i mieli z dwie prowincje.

Niespodziewanym sukcesem było zupełne wyparcie Ottomansów z Europy i zajęcie ważnej część ich terytorium w Azji.
Do tego całkowite zajęcie Czech, Węgier, bardzo dużej części Bałkanów i prawie na sam koniec Austria praktycznie przesała istnieć za moją sprawą.

Nie wiem czy istnieje lepsza gra strategiczna od EU IV.
Bzyllu - #euiv #europauniversalis4 #EuropaUniversalis

Moja druga w karierze zakońc...

źródło: comment_SLl2l9K7vYhVO62rIkFMb0sVM9I7d3b5.jpg

Pobierz
  • 12
@ashardin: oczywiście, że jest sens. Gra z samego początku wydaję się cholernie skomplikowana i w sumie taka jest, ale wszystkie reguły szybko wchodzą do głowy i rozgrywka sprawia niesamowitą przyjemność. Ja dawno dawno temu bez w sumie efektów i jakiegoś szczególnego zainteresowania trochę grałem w EU II i dopiero niedawno zacząłem grać w to, także też w tego typu grach nie jestem ograny. W każdym razie polecam :)
@Bzyllu: Ja grałem w EU I i II, ale do kolejnych części za nic nie mogłem się przyzwyczaić, po każdej próbie, odinstalowywałem gre. Ta nowa mapa w 3d i cała reszta jakoś mi się nie podoba i psuje jak dla mnie klimat serii. Może ty mnie jakoś zachęcisz? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ja nadal nie mogę się przestawić z EU3 na EU4. Ten system punktów, zdobywania technologii, a zwłaszcza zmian prowincji (kultura? Żaden kłopot) nie mogą mi podejść. Paradoksalnie osoba zaczynająca od zera może mieć łatwo; ja w EU3 grałem już intuicyjnie, więc przestawienie się jest cholernie trudne.