Wpis z mikrobloga

@Zsan: nie zauważyłem takich komunikatów, jeżeli były, to utonęły w morzu innych rzeczy. Bizancjum w pewnym momencie zostało teokracją, a ja byłem synem cesarzowej i elektorzy wybrali mnie na cesarza.
@Lisaros: ciekawe czy jest jakieś ostrzeżenie, bo jak nie to trochę lipa.
Wydaje mi się, że powodem dla którego nie mogłeś grać, była istotna cecha teokracji - władca nie może zawierać małżeństw i mieć legalnych i prawdziwych potomków. Tak jak eunuch.
@Zsan: tylko że to był mój 2 tytuł. Pierwszy dziedziczył mój brat, z tej samej dynastii i nim mógłbym teoretycznie grać po śmierci. On także miał już swoje dzieci. Tytuł Bizancjum był tej samej rangi, co pierwotny tytuł - Imperium. Wydaje mi się, że mógłbym po prostu ustawić swoje włości z zasadami dziedziczenia jako mające pierwszeństwo, ale jak widać nie dane mi było to zrobić.
@Grewest: 1142, mogę eksportować, o dziwo mogę grać nadal. Co oznacza, że jeżeli wypowiem wojnę matce i zniechęcę do siebie elektorów Bizancjum, to mogą mnie nie wybrać. ??
@szwelx: jak napisałem mogę wczytać zapis i trochę pokombinować, ale to by było naciągane. Konsoli nie ma co używać, skoro to IM to trzeba się trzymać zasad ( ͡° ͜ʖ ͡°)