Wpis z mikrobloga

jestem prawie na ukończeniu programu zaliczeniowego na #studbaza z #programowanie #cpp problem wygląda tak:
przypisuje zmiennej b2 nr indexu zwracanego przez metodę find i co którąś iteracje pojawia się coś dziwnego, a mianowicie zmienna b2 dostaje wartość z poza zakresu dodałem nawet przeciwdziałania temu, ale nie działają #pomocy. Program na ukończeniu i wiesza się jeszcze

link do kodu:
https://github.com/levil221/Optymalizacja-Kombinatoryczna/tree/master/job-shop
plik -> populacja.cpp metoda ->mutacja linijka->154 w dół
  • 30
@ly000: musi zostać znaleziony, te tablice zawsze mają te liczby, nie mogą ich nie mieć
PS to tak jak w zbiorze licz od 1 do 10 nie mógłbyś znaleźć 5..
@levil: Ten kod ma wiele błędów, aż nie chce mi się liczyć. Z najgorszych rzeczy jakie mogłeś zrobić to korzystanie ze wskaźników, nie potrafiąc poprawnie kodu pisać:

307: rozwiazanie = new task *[2];
16: for (int i = 0; i <= 2; i++)
17: this->rozwiazanie[i] = new task[oZad.size()];

Co do finda to walnij asserta na sam koniec, a jak zaalarmuje to szukaj czemu ci mógł nie znaleźć.
@lionbest: Jestem tego świadom, że nie jest za dobry pisany bez przemyślenia większego. na żywca, a zmiany w locie, a co do zbyt dużych tablic to są specjalnie. Uczę się ciągle, dziękuje za słowa krytyki, masz rację mogłem wykorzystać asserta wcześniej.
@widmak: Nie spodziewałem się możliwości nie zwrócenia czegokolwiek, tak jak pisałem wcześniej ta liczba musi tam być