Wpis z mikrobloga

#selenium #testowanie
Mirecznki prośba o opinie i ew radę.
Firma chce ogarnąć automatyzację i teraz wszystko rozbija się jak zawsze o kasę.
Co polecacie od siebie?
Testowanie na tę chwilę głównie na IE.
Na tę chwilę temat krąży pomiędzy Quick test pro a Selenium RC.
Wiecie może jaki jest koszt licencji tych systemów/programów?
  • 11
@michok1984: Jeśli chodzi o QTP to życzę powodzenia w znalezieniu ludzi, którzy chcieliby pisać kod w VBScript. No i trzeba za licencje płacić niemałe pieniądze. Selenium WebDriver jak najbardziej - jest wsparcie dla różnych języków no i sama technologia jest darmowa.

Skąd pomysł, żeby skupiać się na testowaniu IE?
@michok1984: No ale IE ma nikły udział w rynku przeglądarek i wymaga używania Windowsa do odpalania testów. Ciekawią mnie motywy takiej a nie innej decyzji. Selenium RC sobie odpuść
@michok1984:
Bo ja wiem. Jakbyś wszedł na stronę główną (!) Selenium to byś zobaczył:
- prośbę o wsparcie przez Paypal w dwóch miejscach - co jasno sugeruje, że to nie jest program komercyjny. Ale jakbyś miał wątpliwości - dość wyraźnie o tym informują na stronie wsparcia.
- również na stronie głównej masz dwie opcję do wyboru: Selenium Webdriver i Selenium IDE. Stąd moje pytanie: dlaczego chcesz Selenium Remote Control? A w
@venomik: Selenium mam na prywatnym kompie i coś tam sobie klepie po godzinach ;p.
Powiem szczerze, że pominąłem jakos ten fragment ;/.
Ogólnie jeżeli chodzi o automatyzację to o programach i o ich plusach/minusach wiem jedyne tyle, że istnieją.
Postanowiłem dopytać.
Dzięki za odpowiedzi.