Wpis z mikrobloga

Mój laptop strasznie się przegrzewa. Wystarczy, że go obciążę jakimś bardziej zasobożernym programem (np.Android Studio) a ten po chwili dochodzi do 90 stopni i wyłącza się. Wymieniłem dzisiaj pastę na procesorze. Niestety nic nie pomogło. Jaka może być inna przyczyna takiego zagrzewania się laptopa? Wentylator normalnie przyspiesza natomiast chłodzenie to rurki miedziane. Jakieś rady?

Laptop SAMSUNG R540, RAM 3GB DDR3, i3 dual core.

#komputery #helpdesk #laptopy #laptop #pc
  • 19
  • Odpowiedz
@szyna55: No druga opcja to rozszczelnienie miedzianej rurki (heat-pipe) i ucieczka płynu chłodzącego ale zdarza się bardzo rzadko. Wiatrak jak wiatrak, jak się kręci i ma wszystkie łopatki to nic mu nie jest.
Pasta jak najcieniej ale na całej powierzchni no i oczywiście upewnij się, że chłodzenie dobrze przylega.
  • Odpowiedz
@szyna55: W sumie to bardziej skroplony gaz jest niż płyn jako ciecz. To pierwsze raczej od kwasu przy lutowaniu..
No i po sprawie.. Niestety taka konstrukcja chłodznia laptopów, że trzeba czyścić raz na jakiś czas.. Ja od czasu do czasu dobrze podmucham do wiatraka z zewnątrz, żeby ten kurz tam się ruszył i wyleciał. Nie muszę co pół roku rozkręcać.
  • Odpowiedz
@szyna55: Tak na przyszłość.. Żeby sprawdzić czy gaz nie uciekł to gotujesz wodę wlewasz do naczynia i wkładasz tam koniec ten od wiatraka. Momentalnie drugi koniec rurki (ten od cpu) powinien zrobić się gorący. Jeżeli tak nie jest to do wymiany układ caly..
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@ashmedai: dzieki wielkie mirku za te rady. ja ten uklad rozkrecilem pierwszy raz od 5 lat. ze tez nie pomyslalem ze ten syf moglby sie tam zbierac. jutro zloze laptopa bo dzisiaj juz nie mam sil sie z tym bawic.
  • Odpowiedz