Wpis z mikrobloga

Mircy co robić żeby zarabiać dobrze w tym smutnym kraju nie będąc informatykiem i prezesem spółki węglowej?
Proponuje też by ku pocieszeniu napisać w komentarzach kto ile zarabia (może być przedział) a do tego stanowisko, staż i wykształcenie. Tak wiem, wykształcenie to nie zawsze dobre kryterium ale ciekaw jestem. Ja zacznę.

Stanowisko: Grafik / specjalista ds. DTP
Staż: 4 lata
Wykształcenie: wyższe
Wynagrodzenie: 2-3 k

#kiciochpyta #zarobki #feels #grafika #praca #pracbaza
prisk - Mircy co robić żeby zarabiać dobrze w tym smutnym kraju nie będąc informatyki...

źródło: comment_LWxTbtDApRtJj4T1yWyUlpJYOjruqNKB.jpg

Pobierz
  • 128
@prisk: 87' here, na dzień dobry zarabiałem 1600, było to dawno temu, pracuje w tej firmie ±8 lat, zarobki się wahają ale są w granicach o których pisałem + prywata w domu
później przeszedłem na freelance


@tmh7: też o tym myślę bo w tej chwli zarabiam więcej z dodatkowych zleceń niż z pracy na etacie... Jedyne co mnie przed tym powstrzymuje to kredyt.
@prisk: #!$%@?, za przeproszeniem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
co za różnica czy etat czy działalność osobowa?? 3 msc działalności i kredyt z palcem w dupie dostaniesz jeżeli osiągasz dobre zarobki
@akwajuk21: chodzi o aktualny już kredyt i strach, że jak jakiś miesiąc okaże się słabszy to zostanę z długami a zusy srusy i inne podatki trzeba płaci i nie ma zmiłuj. Może brzmi to paranoicznie ale dla kogoś kto nie miał działalności taka comiesięczna niepewność jest przerażającą wizją. Umowa o pracę to stały dochód, okres wypowiedzenia (ochronny), świadczenia, L4, urlop płatny. Sporo plusów jest.
@Jakub_Puchatek: to źle zrozumiałem
@prisk: a widzisz, to wybacz. Fakt, etat to etat. Ja też pon-pt 9-17 i na resztę kładę fajkę. Ja bawiłem się w DG przez 3 msc i powiem Ci, że było to niezwiązane z grafiką zarabiałem dziennie nawet 800zł a potem 3-4 dni nic..ale miesięcznie wychodziło na luzie ok 6-7 k tyle, że ja nie potrafię dysponować hajsem, jak zarobiłem w dzień 3stówki to w ten
@prisk: Stanowisko: DTP (projekty wykrojników, obsługa plotera, druk cyfrowy)
Staż: 2 lata
Wykształcenie: średnie
Wynagrodzenie: 2,3k na rękę

Praca na zadupiu ~1000 mieszkańców. ;p
jeżeli Ty umiałbyś to dałbyś radę- ja tak uważam


@akwajuk21: to już nawet nie kwestia gospodarowania ale w moim przypadku to kredyt, żona, koty, mieszkanie, samochód i weź zaryzykuj. Bedąc kawalerem bez zobowiązań finansowych można zaryzkować " a zobaczymy" ale w tym wypadku trzeba działać rozważniej niestety. Fajnie 1 miesiąc 8k a drugiego 1,5k... Przeraża mnie to.