Wpis z mikrobloga

Szczęść Boże Mirki
Jakiś czas temu wpadłem na pomysł żeby pomodlić się na różańcu i dołączyć do tej modlitwy intencje użytkowników mikrobloga. Na tę okoliczność powstał również nowy tag #mikromodlitwa
Popularność akcji bardzo mnie zaskoczyła (pozytywnie), dostałem kilka ciekawych info na privie, jedną z nich była propozycja użytkownika @konstruktywny_krytyk aby utworzyć na wykopie kanał (nawet nie byłem świadom że takie coś istnieje) który zrzeszałby ludzi zainteresowanych modlitwą we własnej i cudzej intencji. Link: http://www.wykop.pl/mikroblog/kanal/mikromodlitwa/
Na razie nie mamy jakiegoś sztywnego planu, wszelkie pomysły są mile widziane. Sugestią @konstruktywny_krytyk był system codziennego odmawiania przynajmniej jednej dziesiątki różańca przez tych którzy się zadeklarują, w intencjach zbieranych - również codziennie - na kanale mikromodlitwa. Działałoby to trochę na zasadzie #amberplus gdzie każdy modli się za każdego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Dodatkowo każdy kto na to ma ochotę mógłby oczywiście zorganizować taką akcję na ogólnym kanale mikrobloga, chciałbym żeby każdy kto potrzebuje modlitwy mógł o nią poprosić.
Ja z mojej strony już teraz deklaruję że mogę odmówić codziennie jedna dziesiątkę różańca od poniedziałku do soboty, natomiast w niedzielę odmówię cały różaniec i koronkę do Miłosierdzia Bożego.
Jeszcze raz zachęcam do dzielenia się pomysłami, jeśli ktoś jest zainteresowany to proszę o info pod tym wpisem lub na priva.
Szczęść Boże!
  • 12