Wpis z mikrobloga

Mireczki, od jakiegoś czasu mama straszną ochotę zrobić coś z wolnym czasem(jak na razie sesja dobrze się nim opiekuje ( ͡° ʖ̯ ͡°) ), a od dawna myślałem, żeby zbudować robota od podstaw z własnym kodem. Chciałem, żeby robot chodził na 2 nogach. Od czego polecacie zacząć ? Co czytać, gdzie zajrzeć ?
#robotyka #hobby #majsterkowanie #drony

PS. Mam jako tako doświadczenie z programowaniem bo #studbaza i bioinformatyka
  • 5
@levil: Jeżeli to ma być twój pierwszy robot, kroczący na dwóch nogach to nie jest najlepszy pomysł. Lepszym pomysłem jest robot z 4 albo 6 nogami. Ale lepiej na początek jakiś kołowy, dodać jakieś czujniki ( odległości, światła itp). Dużo szybciej będziesz widział efekty niż w kroczącym. Chyba że coś takiego Link, bo konstrukcje 2 nożne na kształt człowiek są trudne do zbudowania i sterowania.
@levil: Studiujesz bioinfirmatyke? Mógłbyś coś o tym kierunku powiedzieć, bo stoję wls przed wyborem i nie moge się zdecydować. Bioinfirmatyka brzmi bardzo ciekawie, ale czy taka jest? I jak potem z pracą?
@kuba_kuba: Jest ciekawa jeśli masz zainteresowania biologiczne i informatyczne. Jest to kluczowe, gdyż jeśli interesuje Cię tylko jedna z tych rzeczy to może być cienko. Wielu osobom daje w kość programowanie i algorytmika, a innym chemia. Na pewno na tym kierunku nauczysz się programowania ( ͡º ͜ʖ͡º) podstaw chemii organicznej, nieorganicznej, biochemii. Potem zaczyna się biologia molekularna, analiza DNA, może i nawet liźniesz inżynierii genetycznej. Jak