Wpis z mikrobloga

@Durb: Jakie tam zluzował. Z rana jak wstanę machnę sobie coś w szkicowniku. Potem po południu jak czas znajdę i wieczorem. Nie da się inaczej. Trzeba coś porysować. Przynajmniej tą godzinę dziennie znaleźć.
  • Odpowiedz
@Rezix: Tak, bo Ty ekspertem jesteś. Rysujesz od niedawna i masz raczej małe doświadczenie w tego typu sytuacjach. Odpocznij i nabierz trochę dystansu do tego co robisz, bo widać że jest coraz gorzej i ta metoda u Ciebie nie działa.
  • Odpowiedz
@Durb: Nie podoba mi się, kiedy ktoś demotywuje ludzi, który się starają. Każdy jakoś zaczynał. Nie robię z siebie eksperta, ale staram się POMAGAĆ zamiast być człowiekiem-pretensją. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@zupa_z_kasztana: Uważasz więc, że ja nie mogę mu doradzić według własnej opinii? Do tego sądzisz, że to takie śmieszne, bo mam odmienne zdanie? Czy może mnie też znasz bardziej prywatnie i pozwalasz sobie na takie komentarze? No i kto tu wreszcie jest czepialski?
  • Odpowiedz
@Rezix: Ciśnij ale... rób studium! Serio. Nie ma szybszej metody załapania anatomii (ludzkiej, budynku... dowolnego obiektu) niż rysowanie z prawdziwego materiału i uczenie się jak i dlaczego dany obiekt wygląda tak a nie inaczej. Znajdź pozę lub przedmiot, który Cię zainspiruje, i rysuj z fotą przed oczami. Chcesz machnąć sexy rockmenkę? Dajesz z tego
http://static8.depositphotos.com/1032272/858/i/950/depositphotos_8582606-Young-rock-woman-with-electric-guitar.jpg
Jest wszystko czego na tym etapie potrzebujesz - ogólne proporcje ciała, dynamika pozy, balans środka
  • Odpowiedz
  • 0
@Durb: Waść, gdybym ja tak sobie odpuszczała rysowanie, bo #!$%@?, nie wychodzi, to nie byłabym w miejscu w którym jestem teraz jako grafik.
@Rezix: Polecam Ci książkę Andrew Loomis-Fun with a pencil. świetnie uczy podstaw, jest w pełni darmowa i dostępna w pdf'e, bo wygasły jej prawa autorskie. A, spróbuj powoli odchodzić od mangowych klimatów, bo to może tylko znieksztalcic postrzeganie anatomii i proporcji. Tak czy siak, ciśnij,
  • Odpowiedz