Wpis z mikrobloga

Mam zrobić rozeznanie w temacie zrobienia API dla hurtowni i nie bardzie wiem jak to ugryźć. Są jakieś standardy dla hurtowniczych/sklepowych #api w Polsce? Tak żeby to sobie sklepy w miarę mogły integrować, bez obrzucania mnie inwektywami przez ich devów. Idealnie - tak, żeby sobie tylko url i dane do autoryzacji zmienili.

Z mojej strony pewnie będzie to działało na Symfony i jakimś restfulowym bundlu, ale nie wykluczam, że mogę spróbować powalczyć z node.js lub po prostu wypluć jsona w trybie read only (bo to mały projekt w sumie).

#programowanie #webdev #restful #symfony #symfony2 #php
  • 23
@Jurigag: a z czego? Do "robienia stron internetowych" to służy? Czy może twoim największym osiągnięciem w dziedzinie api były zwrotki losowo wygenerowanych tablic i myślisz że na tym się kończy api?
@kmicolo: to nie jest microframework to raz, podobne mozliwości jak laravel/symfony tylko kilka razy szybszy(jeśli symfony/laravel na php 7) lub kilkanaście jeśli symfony/laravel na php 5.x, dwa ma on przyszłość jak najbardziej, zaniedługo zacznie działać na php 7 i znowu będzie to kilkanaście razy nad symfony/laravel
@Jurigag: xD xD xD jak będę chciał napisać super szybkie helloworld to pomyślę, ale porównywanie symfony i laravela jest nie na miejscu, tak samo jak phalcona i symfony. Symfony to enterprise framework, phalcon to randomowy microframework. Napisałeś kiedyś duży projekt? Taki w którym brało udział wiele osób przez kilka lat?
@kmicolo: phalcon to nie jest microframework xD ma te same możliwości co symfony, nie chce mi się gadać z trollem, tworze projekty w obu - widzę możliwości obu, phalconowi niczego nie brakuje tego co ma symfony, właściwie to nawet jest lepszy bo mniej pierdzielenia jest z zrobieniem tego samego
@konradpodgorski: on ma zrobić to api, co ma technologia do tego jaka będzie użyta ? , poza tym wszystkie frameworki wyglądają podobnie, korzystanie z symfony do samego api to dla mnie inwalidztwo, bo jest to wolne badziewie nawet z wszelimi opcache itp itd włączonymi @kmicolo: nie jest bezbłędny i nie przyspiesza phpa xD tylko działa jako roszerzenie do niego trollu
@konradpodgorski: Chyba jesteś tutaj nowy, więc moja mała rada: daj sobie spokój bo to nie ma sensu.

korzystanie z symfony do samego api to dla mnie inwalidztwo


@Jurigag: Ok.

bo jest to wolne badziewie nawet z wszelimi opcache


@Jurigag: Hej, ale może przystopuj z tymi argumentami bo mi zaraz łeb rozsadzi.

@Jurigag: Jak sądzisz, co będzie wąskim gardłem a API dla hurtowni: baza danych czy program pobierający te
Jaka piękna wojna. Symfony, Phalcon i Laravel mają tutaj 4-5 rzędne znaczenie. Rzeczywiście, baza będzie większym wąskim gardłem niż cokolwiek innego. Do tego pewnie to będzie stało na moim ukoffanym home.pl, więc ochota na eksperymenty jest jeszcze mniejsza. Plan jest taki, żeby to zrobić w dzień, zrobić jakąś prostą dokumentację i przykłady, wystawić fakturę i uciekać.
@Jurigag: bottleneckiem jak już będzie baza. Zalety phalcona przestaną być zauważalne po dorzuceniu zewnętrznych bibliotek. Symfony ma już microkernel, więc można zacząć od stosunkowo lekkiej aplikacji i ją rozszerzać. API hurtownii nie jest skomplikowane jeżeli chodzi o kod, więc imho to najmniejsze zmartwienie, a wygoda korzystania z komponentów to ogromny plus.