Wpis z mikrobloga

#allegro
Mirki potrzebuje porady. Odesłałem towar sprzedawcy bo nie spodobał mi się (dla mnie był używany) skorzystałem z opcji odesłania w ciągu 14dni od zakupu. Wszystko ładnie udokumentowałem niestety sprzedawca cały czas przeciąga oddanie kasy. Miał zrobić przelew wczoraj do tej pory nie dostałem kasy. Gdzie takie coś się zgłasza? Na policję? Czy od razu do jakiegoś sądu? Pierwszy raz mam taka sytuację.
  • 5
@pulla: Nie chcę Cię wprowadzić w błąd, ale wydaje mi się, że ma 1msc na oddanie pieniędzy. Jeśli tego nie zrobi to musisz wysłać wezwanie do zapłaty i jak nie zapłaci to dopiero wtedy możesz z tym gdzieś się ruszyć. Pamiętałeś żeby wysłać taki formularz o odstąpieniu od umowy z paczką, ewentualnie e-mailem?
@muzetas: Tak wysłałem taki formularz, mam zrobione fotki i formularza i rachunku i wszystkiego czego się da. W sumie dopiero w niedziele minie pełny miesiąc. Ale jak pisałem do niego maila (drugiego z zapytaniem jak wygląda sytuacja) to napisał, że mieści się w ustawowych 14 dniach na oddanie kasy. W każdym razie poczekam do niedzieli na ten pełny miesiąc i wysyłam wezwanie do zapłaty. Dziękuję za pomoc.
@pulla: Cieszę się, że odzyskałeś pieniądze i że mogłem jakoś pomóc ;) jednak szkoda, że musiałeś stracić trochę czasu i się namęczyć z tymi "papierkami". Wszystkiego dobrego!