Wpis z mikrobloga

Drogie Mirki mam zagwozdkę. Napisałem testy apki webowej w RobotFramework (selenium + sikuli), wrzuciłem je sobie do Jenkinsa na innego kompa, do którego mam dostęp przez pulpit zdalny (Windows 7). Testy działają tylko wtedy kiedy jestem zalogowany do tego kompa, jak wyłączę pulpit zdalny wyszukiwanie elementu przez Sikuli nie działa i dostaje:

FindFailed: can not find startpagelogo.png

Z tego co patrzyłem przeglądarka startuje, strona się ładuje.
Co to za magia się dzieje, że po zalogowaniu działa, a jak tylko wyłączę pulpit zdalny przestaje?

#programowanie #testowanieoprogramowania #selenium #windows
  • 3
  • Odpowiedz
@askorek: Testy będą działać tak długo jak będziesz zalogowany. Z tego co widzę korzystasz z robota, a o ile pamiętam on służy do obsługi systemowych okienek dialogowych. Niestety, gdy nikt nie jest zalogowany "fizycznie" to testy co prawda lecą, ale nie istnieje żaden fizyczny odpowiednik okienek dialogowych po których można klikać(nie są one po prostu renderowane)
  • Odpowiedz
@askorek: Nie miałem czasu w swoim projekcie aby tak kombinować, ale można napisać jakiś skrypt który będzie zdalnie logował jakiegoś użytkownika (troche masakryczny workaround). Albo postawić jakaś sesje remoteHosta na maszynie virtualnej(troche mniej masakryczny workaround). Pomijając to rozwiązanie, to nie mam zielonego pojęcia. Ja na szczęście musiałem tylko zmieniać ścieżkę zapisywania plików, ale z pomocną przyszły mi webDriverowe desiredCapabilities.
  • Odpowiedz