Wpis z mikrobloga

Wezwanie ambasadora Niemiec na rozmowę w związku z publikacjami w niemieckich mediach dotyczącymi Polski nie umknęło uwadze francuskich mediów.

Pisze o tym Le Monde.

Za trzy dni, Komisja Europejska będzie dyskutować na temat stanu praworządności w Polsce.

Od siebie dodam, że jako, że Polska nie ma w tej dziedzinie sojuszników, no może poza Węgrami, to pewnie trochę się jej "dostanie" w czasie tej debaty. Na pewno przeczytamy o tym na głównej stronie wykopu.

#francja #polska #pis #polityka #europa

http://www.lemonde.fr/europe/article/2016/01/10/l-ambassadeur-d-allemagne-a-varsovie-convoque-a-cause-de-declarations-anti-polonaises-de-dirigeants-allemands_4844749_3214.html#xtor=AL-32280515

---
By komentować w tym wpisie, poproś użytkowniczkę o dodanie Ciebie na białą listę - odwiedź link ( http://www.wykop.pl/wpis/13731947/od-dzis-w-moich-wpisach-na-mikroblogu-moga-pisac-t/ ), i napisz, dlaczego to właśnie Ty powinieneś tez tam być (wystarczy, że podasz linki do 2-3 swoich wartościowych wpisów). Jest to zabezpieczenie przed niemiłymi i/lub złośliwymi użytkownikami.
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@NadiaFrance: Ciekawi mnie tylko, co takiego UE może zrobić Polsce i za co? Nagonka na rządy PiSu jest bardzo grubymi nićmi szyta, ponieważ do żadnych naruszeń demokratycznych nie dochodzi( ͡° ͜ʖ ͡°). Mogłabyś wskazać czy coś ciekawego jest w tym artykule (stosunek Francji do RP czy coś?) ? Ja francuski miałem tylko przez 3 lata w liceum i przyznam szczerze jakoś ten język mi nie zasmakował(
  • Odpowiedz
@siemankooo: Węgry nas poprą. GB się wstrzyma. Słowacja i Czechy może się wstrzymają. Niemcy standardowo potępią bo jak nie mają nas pod butem, to zawsze potępią dla zasady.
Francja ma ścisły sojusz ze szkopami. Reszta jest bez znaczenia.
We Włoszech od półtora roku nie potrafią złożyć trybunału konstytucyjnego do kupy. - ich zdanie to ultra hipokryzja
W Hiszpanii 3 lata temu poleciała ustawa medialna i robiła to samo ( nikt
  • Odpowiedz
@historiofil: może przyciąć pieniądze, a daninę do uni wciąż trzeba będzie płacić taką, jaka była. W Ojcu chrzestnym był mniej więcej taki cytat: wyświadczę ci przysługę, o którą prosisz i może już do ciebie nie wrócę, ale może kiedyś wrócę, a wtedy ty spełnisz to, o co poproszę. Ojciec chrzestny to Niemcy.
@Rizi3N: nie :)
@100piwdlapiotsza: Francja nie ingeruje w problemy polsko-niemieckie, natomiast zauważa je i
  • Odpowiedz
@NadiaFrance: dyskutować to mogą dyplomaci w kuluarach. Wiesz problem jest taki że to nie my mamy problem, tylko skurczyła się niemiecka strefa wpływów i Niemcy trzymający 40% naszej gospodarki za ryj mogą oberwać bo istnieje opcja, że skończy się drenaż kasy. A problemem Francji jest to, że dostanie rykoszetem, bo Auchan czy Grupa muszkieterów też nie będzie miała możliwości wyprowadzenia zysków. ostatnio pojawił się raport, z któego wynika, że Polska
  • Odpowiedz